Ekran kartı sıcaklığı ve kullanımı eskiye nazaran aşırı derecede arttı

emiedgn.06

Femtopat
Daha fazla  
Normalde ekran kartım fan tamamen çalışmazken 55 dereceye çıkıyordu şimdi ise bazen 50 dereceden 70 dereceye 20 saniyeden az bir sürede çıkıyor ve kullanımı %100'den hiç düşmüyor, nedeni ve çözümünü yazabilirseniz çok sevinirim.

Ekran kartı kullanımı oyunlarda %98-99-100 olmalıdır zaten. Olması gereken budur karttan tam verim aldığınızı gösterir. Haliyle kullanım yüzdesiyle doğru orantılı olarak sıcaklık artar. Ekran kartı için 85 derecelere kadar sıcaklıklar normal kabul edilir. Boşta da 40-55 arası değişir fanlar çalışmadığı için.

Ekran kartınız masaüstündeyken, oyun oynamıyorken bu kullanım ve bu sıcaklıklara çıkıyorsa bunu belirtin.

Normalde ekran kartım fan tamamen çalışmazken 55 dereceye çıkıyordu şimdi ise bazen 50 dereceden 70 dereceye 20 saniyeden az bir sürede çıkıyor ve kullanımı %100'den hiç düşmüyor, nedeni ve çözümünü yazabilirseniz çok sevinirim.
Peki ekran kartı modelini biz mi tahmin ediyoruz?

Macun değişimi gelmiş olabilir. Macun kuruyor belli bir süre sonra.

Ekran kartınız nedir? Markası ne? Modeli ne? Ne gibi durumlarda bu sorunu yaşıyorsunuz?
Oyunda mı, boşta mı bunlar oluyor belirtirseniz en azından fikir belirtebiliriz.

Ekran kartınız nedir? Markası ne? Modeli ne? Ne gibi durumlarda bu sorunu yaşıyorsunuz?
Oyunda mı, boşta mı bunlar oluyor belirtirseniz en azından fikir belirtebiliriz.

GTX 1650 4 GB 128 bit oyun açınca fena bir donma yapıyor.

GTX 1650.

GTX 1650.

Macun değişimi gelmiş olabilir. Macun kuruyor belli bir süre sonra.

Nereden anlayabilirim bitip bitmediğini.

Yeni konular

Geri
Yukarı