Ekran kartı sıkıntısı 2022'ye kadar sürecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Morgan stanley analisti harlan sur, madenciler ve özellikle de oyuncular için hayal kırıklığı yaratan bir tahmin yaptı ve ekran kartı sıkıntısının bir yıl daha süreceğini söyledi.

morgan stanley analisti harlan sur, ekran kartı sıkıntısının 2022'ye kadar süreceğini söyledi. Bu, en az bir yıl daha GPU fiyatlarının yüksek kalacağı anlamına geliyor.

Analist, sektördeki GPU'lara olan talebin arzı %10 ila 30 oranında aştığını iddia ediyor. Grafik kartı üreticilerinin bu açığı kapatması üç veya altı ay sürecek. Yani, gerekli sayıda GPU'nun piyasaya sürülmesine altı ay içinde başlanacak. Analist, pazarın ancak 2022'nin başında normal durumuna döneceğini açıkladı.

Bu böyle devam ederse gerçekten dünya birbirine girer.

Kaynak:

Yeni GTX 1050 Ti'yın çıkışı 2023'ü bulabileceği söyleniyor. Zaten çıksa da 1.500-2.000 TL bandında olacaktır kart şu piyasa şartlarında.

Yeni 1050 Ti çıkmıyor. NVIDIA elindeki 1050 Ti kartları firmalara dağıtacak üretimi başlanacak sadece. Ortada yeni 1050 Ti yok. Öyle olsa NVIDIA neden GTX10 serisine kart çıkarsın ki? GTX16 serisi adı altında çıkarır.

Daha bekleyemezdim aldım sistemi (pollux 3T-10) ne zaman düşüceği belli olmaz.

Bunun 2022'si falan yok, Ethereum ne zaman düşerse o zaman düzelecek; ve bu tam bir muamma. 1 hafta sonra da olabilir 1 ay sonra da.
Etherium'un düşme ihtimaline karşı ravencoin'i hazırladıladılar. Yani madenciler zarar etmemek için alternatif oluşturdular bir nevi. Nvidia ve AMD çok ciddi çözümler getirmedikçe kimseye kart yok. Rx 570'leri 10000 liralar görürüz bu gidişle ve madenciler tarafından anında kapılır. Dogcoin ve ravencoin şu an desteklenmekte. Bu krizin 1 yıldan fazla süreceğini düşünüyorum. Coronavirus gibi bu da çözümsüz bir durum olmaya başladı. Umarım yanılırım.

Ponzilere bak gittikçe daha da artıyolar.

Etherium'un düşme ihtimaline karşı ravencoin'i hazırladıladılar. Yani madenciler zarar etmemek için alternatif oluşturdular bir nevi. Nvidia ve AMD çok ciddi çözümler getirmedikçe kimseye kart yok. Rx 570'leri 10000 liralar görürüz bu gidişle ve madenciler tarafından anında kapılır. Dogcoin ve ravencoin şu an desteklenmekte. Bu krizin 1 yıldan fazla süreceğini düşünüyorum. Coronavirus gibi bu da çözümsüz bir durum olmaya başladı. Umarım yanılırım.
Galiba bilgisayar oyunculuğu öldü.

2019 yılında 750 TL'ye sıfır RX 570 almıştım :D şimdi ise 2.eli bile neredeyse 2000 TL.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı