Ekran kartı tedarik sıkıntısı artıyor

Ekran kartı tedarik sıkıntısı kapıda arkadaşlar ben artık bu stokların eskisi gibi olacağına olan inancım kalmadı maalesef, inşallah düzelir diye ümit ediyorum ama yok firmalarda bu işlerden oldukça memnun.

Kaynak: Graphics card prices are rising in China, reflecting a global trend

Kaynak 2: GPU Market Pricing Back in Uptrend, Shattering Expectations of Price Normalization

Kaynak 3: Ekran kartı tedarik sıkıntısı artıyor: Fiyatlar yeniden yükselecek | DonanımHaber Forum

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizim ülkenin şartlarına bakarsak maalesef bu stok sorunu bitse bile dolar kuru nedeniyle bu seferde kur nedeniyle alınmaz hale gelecek. Böyle kısır döngü devam eder.

Herkes COVID 19 salgının arkasına saklanıyor yok üretim kapasitesi düşük, üretimde yeteri kadar eleman çalıştırmıyoruz vs.

Ekran kartı bekleyenler 3-5'e bakmadan uyguna bir şey yakaladınız mı ne kadarına uygun denirse artık direk almak gerekecek galiba
işte tam tersi almamak gerek sen ben aldıkça bu fırsatçılar covidi, işçiyi, miningi, yetersiz fabrikaları bahane edip sürekli bu fiyattan satarlar. Hem derdiniz ne arkadaş oynamayıverin şu oyunları ya. Bende bağımlısı olmuştum ekran kartımı sattım 1 yıl olacak alamadım kendimi tutuyorum iradenize sahip çıkın az satışlar dibe vursun biraz akıllı olun kafanızı çalıştırın. Firmalar satamazsa fabrikalar satamazsa seve seve düşürecekler fiyatları.
Herkes COVID 19 salgının arkasına saklanıyor yok üretim kapasitesi düşük, üretimde yeteri kadar eleman çalıştırmıyoruz vs.

Ekran kartı bekleyenler 3-5'e bakmadan uyguna bir şey yakaladınız mı ne kadarına uygun denirse artık direk almak gerekecek galiba
işte tam tersi almamak gerek sen ben aldıkça bu fırsatçılar covidi, işçiyi, miningi, yetersiz fabrikaları bahane edip sürekli bu fiyattan satarlar. Hem derdiniz ne arkadaş oynamayıverin şu oyunları ya. Bende bağımlısı olmuştum ekran kartımı sattım 1 yıl olacak alamadım kendimi tutuyorum iradenize sahip çıkın az satışlar dibe vursun biraz akıllı olun kafanızı çalıştırın. Firmalar satamazsa fabrikalar satamazsa seve seve düşürecekler fiyatları.

Hem derdiniz ne arkadaş? Oynamayın şu oyunları ya.
Ekran kartları sadece oyun değil iş gücü gerektiren çalışanlara ve madencilere gerekli oluyor. Oyuncular almasa bile en az onlar kadar ekran kartına ihtiyacı olan başka sektörler var. Son zamanlarda ekran kartı fiyatları 10 aylık mining geliri ile hesaplanıyor.

Ekran kartları sadece oyun değil iş gücü gerektiren çalışanlara ve madencilere gerekli oluyor. Oyuncular almasa bile en az onlar kadar ekran kartına ihtiyacı olan başka sektörler var. Son zamanlarda ekran kartı fiyatları 10 aylık mining geliri ile hesaplanıyor.
Dostum bu mining yüzünden parasını kaybeden 100 lerce hatta binlerce insan var. Onlarcasıda intihar ediyor. Sanaldan para olmaz yeni bir titan zincirinden farkı yok eskiden titan saadet zinciri vardı araştırın insanları sanal şeylerle nasıl dolandırdılar sen mininge işmi diyorsun kanlı sanal paraya. İleride bi anda 0 ı bulduğunda aklınız başınıza gelir diyeceğim ama malesef bu millet birtürlü akıllanmıyor saadet zinciri misali. Ayrıca miningin ülkeye verdiği enerji israfıda cabası sen 3 5 kuruş para kazanacaksın diye üretilen elektrik ülke çabında krize sebebiyet veriyor. Çin yasakladı bu adamlar aptalmıydıda yasakladı bunu.

Geri
Yukarı