Ekran kartı Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı olarak görünüyor

salimania

Hectopat
Daha fazla  
2-3 gün önce ekran kartımın fanları oyun oynarken birden hızlı calismaya basladi. Ertesi gün geldigimde ayni sekildeydi. O gün ekran kartını söktüm, tozlari hafif de olsa temizledim. Ertesi gün ekran kartını PC'ye taktım fakat HDMI girisini ekran kartına taktıgımda görüntü gelmedi. Takarken birden HD7950nin Sapphire tusuna basmisim. Sonra üstteki HDMI girisine taktim görüntü geldi ama PC ekran kartını görmüyor. Fanlar ve Sapphire tusu actigim zaman mavi yaniyor. Ne yapmam lazim? Formatladim bu arada. Ekran kartım Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı olarak görünüyor. Yeniden formatladım Windows 8.1 Pro kurdum fakat bu seferde Intel Graphics olarak görüyor. Aida64'te falan da çıkmıyor ekran kartım.
Aygıt yöneticisinde ise Standart VGA Grafik Bağdaştırıcısı olarak görünüyor ve özelliklere baktığımda ATI markası veya başka marka ismi hiç geçmiyor.
Sürücümün en güncel veya eski sürümlerini yüklediğimde "Uygulama Yükleme: paket yükleme hatası!" uyarısını alıyorum. BIOS pilini çıkarttım, tekrar taktım işe yaramadı. Biostan PCI-E seçtim yine tık yok.
Bu linkte arkadaş çözüme ulaşmış fakat nasıl ulaştığını anlayamadım; Link

Sapphire HD7950

Son düzenleyen: Moderatör:
Türkiye'de bir sürü bilgisayarcı var, en yakın bir bilgisayarcıya götürün.

Götürebilirsin.
Pazartesi'ye kadar herhangi bir servise veremiyorum. Acaba neyde hata yapmış olabilirim? Ekran kartını çıkarma sebebim, son 2 günde 95 dereceye çıkınca fanların çalışma seviyesinin 100 olunca fazla ses çıkarmasından dolayıydı. Termal macun sürecektim fakat ekran kartını görmeyince teknik bir arıza oldu sanırsam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı