Ekran kartı stok sorunu devam ediyor mu?

Bütçe
4500TL

FistikSarma

Hectopat
Daha fazla  
Piyasada bir değişim var mı hiç. Bazıları yavaş yavaş düzelmeye başladığını iddia ediyor. Bazıları da ETH 2.0 gelince stok bulunabileceğini. Ne durumda ekran kartları? Eylül sonuna kadar (2.el ya da sıfır hiç fark etmez) 5000 liranın altında RTX 3060 alınabilir mi?

Piyasada bir değişim var mı hiç. Bazıları yavaş yavaş düzelmeye başladığını iddia ediyor. Bazıları da ETH 2.0 gelince stok bulunabileceğini. Ne durumda ekran kartları? Eylül sonuna kadar (2.el ya da sıfır hiç fark etmez) 5000 liranın altında RTX 3060 alınabilir mi?

Türkiye'de eski haline döneceğini hiç zannetmiyorum. Fakat 2022 de daha ucuz olur şu anki haline göre.

Türkiye'de eski haline döneceğini hiç zannetmiyorum. Fakat 2022 de daha ucuz olur şu anki haline göre.

Türkiye'de dönmese yurt dışından sipariş veririm hiç sorun değil.
Peki RX 6600 XT gibi kartları bekleyip stok geldiğinde almaya çalışsak? Çıktığında pahalı olarak çıkar mı?

Çok doğru söylüyorsun şuan ekran kartı fiyatlarında düşüşler var ve stoklarda artmaya başladı. Muhtemelen ekran kartı fiyatları ve stokları 2022 yılının sonlarında düzelecek.
Türkiye'de dönmese yurt dışından sipariş veririm hiç sorun değil.
Gümrük vergisi ve diğer vergiler eklenince Türkiye'deki fiyatlardan daha pahalıya gelebilir.

Bu ülkede değil ama yurt dışından belki bulunabilir 3060'da stok sorunu devam ediyor halen 6000 aşağısını nadiren görüyor o da Amazon satıcısı ama 2060 bulunabiliyordu 4700 civarına

Şu aralar F/P oyun odaklı güçlü sistem istiyorum diyenler 2060 baksın orta segmentte 1080p için taş gibi kart 3 sene daha gideri var kartın DLSS desteği ile daha da gider bile.

Bu ülkede değil ama yurt dışından belki bulunabilir 3060'da stok sorunu devam ediyor halen 6000 aşağısını nadiren görüyor o da Amazon satıcısı ama 2060 bulunabiliyordu 4700 civarına.

Şu aralar F/P oyun odaklı güçlü sistem istiyorum diyenler 2060 baksın orta segmentte 1080p için taş gibi kart 3 sene daha gideri var kartın DLSS desteği ile daha da gider bile.

Biliyorum fakat elimdeki monitör 1440p o sebeple yetmeyeceğinden şüpheliyim.

Geri
Yukarı