Ekran kartı stokları ne zaman yenilenir?

NVIDIA tarafı üretim var ama talep çok diyor. Çin'de işçiler şu an çalışmıyor diyor. Benim de almak istediğim ekran kartı 2 aydır stoklara hiçbir yere gelmedi. Tahmini mayıs-Nisan ayları normale dönmeye başlar.

Önceki konulara bakarsanız bu konuda kimsenin bir bilgisi yok.
Herkes düşünce ve tahminini iletiyor.
İletilen tahminler ve düşünceler ise hiç tutmamış.
Ekim kasım 2020'den beri 1 ay sonra 2 ay sonra denilmiş aynı şu anda denildiği gibi.
Ki şu anda pandeminin yanında bir de Bitcoin belası çıktı ve kartları miningcilere ama açıktan ama gizliden topluca satıyorlar.
Dolayısıyla bu sene bu stok sorunu düzelmez. Normale de dönmez.
Bitcoin çakılırsa ki yüzde 50 ihtimali var çakılabilir ancak o zaman stok belki normale döner.

Önceki konulara bakarsanız bu konuda kimsenin bir bilgisi yok.
Herkes düşünce ve tahminini iletiyor.
İletilen tahminler ve düşünceler ise hiç tutmamış.
Ekim kasım 2020'den beri 1 ay sonra 2 ay sonra denilmiş aynı şu anda denildiği gibi.
Ki şu anda pandeminin yanında bir de Bitcoin belası çıktı ve kartları miningcilere ama açıktan ama gizliden topluca satıyorlar.
Dolayısıyla bu sene bu stok sorunu düzelmez. Normale de dönmez.
Bitcoin çakılırsa ki yüzde 50 ihtimali var çakılabilir ancak o zaman stok belki normale döner.
O çakılma şeysisi ne zaman olur?

Bilgiden ziyade "görüşler" aslında...
Ben de takipteyim.
Genel görüş şubat sonu stok sorununun düzeleceği fiyatların da 3 hafta önceki kısmen makul seviyelere ineceği şeklinde.
Ama ben o görüşte değilim maalesef. PC toplama planlarımı iptal ettim o nedenle.

Geri
Yukarı