Ekran kartı sürücülerini güncelleme sonrası gri siyah dikey çizgiler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
Benim sistemim:
  • Windows Vista
  • Intel Core2 Quad Q6600 @ 2.40GHz
  • 2GB RAM

Çok eski bir görüntü kartım vardı. 1-2 sene önce Asus EAH5750 almıştım ve bununla birlikte 500 Watt enerji kaynağı almıştım. Aynı zamanda Windows 7 Home Premium yükletmiştim.

Bir senedir de problemim olmamıştı. Birkaç gün önce ekran kartı sürücülerini güncelledim. Üzerinden 3 gün geçti bilgisayarı açtığımda ve birşeye bastığım anda donmaya başladı. Birkaç kişiye sordum format at dediler. (Ne yazık ki) sahte Windows 7 Ultimate kurdum. Bugün oyun oynarken ekranda gri siyah dikey çizgiler çıktı. İnternette araştırma yaptım. AMD görüntü kartından kaynaklanıyor update edince geçer diyor ama ben emin olamadım. Geçen seferki donmalar virüs müydü, update bilgisayarı çok mu yordu, yoksa başka birşey mi? Bu yüzden sana sormaya karar verdim.

Sürücüleri her zaman güncel tutmak iyidir. Burada tavsiyem DirectX’i ve yonga seti sürücülerini de güncellemen. Yine korsan kullandığın için Windows güncellemelerini kapamak gibi bir hata yapmış olabilirsin, bunu yapma.

Birşey eklemeyi unuttuğumu farkettim. 3 gün önce attığım formattan sonraki günden itibaren bilgisayar açılırken çoğunlukla mavi ekren çıkıyor, restart atıyor ve onarma programı açılıyor. Bitince restart atıp %80 ihtimalle bilgisayar açılıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı