Ekran kartı termal macun değiştirme garantiden çıkarır mı?

Graphic Designer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Daha önce açmıştım konuyu. MSI Armor GTX1060 6GB OCV1 fanlarım sürekli çalışıyor. MSI Afterburner üzerinden de kontrol edemiyordum. Bu gün servisi aradım gönderin termal macunu değiştirelim dediler. Ama 20 iş günü sürer dediler bende bilgisayar üzerinden çalışıyorum. Bu işlemi kendimiz yapsak garanti kapsamından çıkar mı? Ve nasıl yapabilirim? Sonuç alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Gaming APP yüklü mü? Ve fanlar bilgisayar açıldığından beri sürekli mi dönüyor? Yük altında ve boşta iken kaç derecelerde geziniyor?
Mesajı atlamışım kusuruma bakmayın. Bilgisayarı ilk açtığım andan itibaren dönmeye başlıyor. Oyun içerisinde de bi değişim olmuyor. Sistem boşta 30 derece civarında. Oyun içerisinde de 60 derece civarı. Msi Gaming App ne oluyor?
Çalışma Yüzeyi 1@2x-100.jpg

MSI'ın sitesinden Gaming APP'ı indirip, kurun. Bulamazsanız linkini bırakıyorum. En güncel versiyonu olmayabilir ama. Kurduktan sonra bilgisayarı tekrar başlatın. Fanların 60 derecenin altında çalışmaması gerekir. Eğer çalışırsa da bu uygulamadan fanları ayarlayabilirsiniz.
Unlock features and performance on your MSI GAMING graphics cards!

Sıcaklıklarda bir anormallik yok zaten, neden servise yollayıp kendini kartsız bırakmak için çabalıyorsun mübarek :) 60 dereceden önce fanları çalıştırmama gibi bir durumu varsa da bırak öyle kalsın, bir sakıncası yok.

Afterburner ile çakışmaz değil mi?
Sıcaklıklarda bir anormallik yok zaten, neden servise yollayıp kendini kartsız bırakmak için çabalıyorsun mübarek :) 60 dereceden önce fanları çalıştırmama gibi bir durumu varsa da bırak öyle kalsın, bir sakıncası yok.
Hocam problem 60 derece altında çalışması :)
Acaba güncel olmadığı için midir?
dfsadf-100.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı