Ekran kartı termal macun değiştirme garantiden çıkarır mı?

Graphic Designer

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Grafik Tasarımcı
Daha önce açmıştım konuyu. MSI Armor GTX1060 6GB OCV1 fanlarım sürekli çalışıyor. MSI Afterburner üzerinden de kontrol edemiyordum. Bu gün servisi aradım gönderin termal macunu değiştirelim dediler. Ama 20 iş günü sürer dediler bende bilgisayar üzerinden çalışıyorum. Bu işlemi kendimiz yapsak garanti kapsamından çıkar mı? Ve nasıl yapabilirim? Sonuç alır mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gaming APP saçma bir şekilde sadece MSI'ın " Gaming" serisi ekran kartlarını destekliyormuş. Yani GTX 1080 Armor modelini bile desteklemiyor. Saçma. Her neyse. Fanların otomatik olarak neden 60 derecenin altında çalışmayı durdurmadığını bilemiyorum. Gaming APP halleder o işi diye düşünmüştüm. Afterburner üzerinden kendiniz bir profil oluşturun o zaman. Yapacak başka bir şey gelmiyor aklıma. Termal macun değişimi gerekli değil ve sorunu da çözmeyecek zaten.
Ekleme:
Bu sorunla karşılaşıp, ilginç bir yöntem ile sorunu çözen birini buldum. Aktarıyorum; öncelikle işleri garantiye almak için DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp temiz bir şekilde tekrar kurun. Ardından ekran kartı güç kablosunu eğer PSU'da ekstra 6 pin güç bağlantısı varsa onunla değiştirin. Bir kullanıcı sorunu bu şekilde çözmüş. Bana pek mantıklı gelmedi ama aklıma gelen başka bir yöntem yok şimdilik. O yüzden denemekte fayda var.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim bu şekilde deneyeceğim. Sonucu haber veririm inş.
Gaming APP saçma bir şekilde sadece MSI'ın " Gaming" serisi ekran kartlarını destekliyormuş. Yani GTX 1080 Armor modelini bile desteklemiyor. Saçma. Her neyse. Fanların otomatik olarak neden 60 derecenin altında çalışmayı durdurmadığını bilemiyorum. Gaming APP halleder o işi diye düşünmüştüm. Afterburner üzerinden kendiniz bir profil oluşturun o zaman. Yapacak başka bir şey gelmiyor aklıma. Termal macun değişimi gerekli değil ve sorunu da çözmeyecek zaten.
Ekleme:
Bu sorunla karşılaşıp, ilginç bir yöntem ile sorunu çözen birini buldum. Aktarıyorum; öncelikle işleri garantiye almak için DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırıp temiz bir şekilde tekrar kurun. Ardından ekran kartı güç kablosunu eğer PSU'da ekstra 6 pin güç bağlantısı varsa onunla değiştirin. Bir kullanıcı sorunu bu şekilde çözmüş. Bana pek mantıklı gelmedi ama aklıma gelen başka bir yöntem yok şimdilik. O yüzden denemekte fayda var.
Msi Forum'a da yazmıştım cevap gelmiş. Onlarda Driver'ı yeniden yükleyin, sorun devam ederse servise götürün yazmış.
Ekleme:
Hocam DDU ile değiniz şekilde ekran kartı sürücüsünü kaldırdım (Nvidia), Msi'ın sitesinden indirdiğim Nvidia ayarlarını tekrar yükledim ama bi değişim olmadı. Güç kaynağından bir adet 6+2 pin çıkıyor kablo üzerinde iki tane başlık var ama diğeri arkada kalıyor yetişmedi. :( Ne yapacağım bilmiyorum.
@Sercan1096

Son düzenleme:
Tabii ki macunla alakalı olur. Fanlarda sorun yoksa termal macun sürülmesi gereklidir. Benim garantim olsa devamlı yeniletirim. Devamlı derken 6 ayda bir ya da ısınmasına bağlı olarak yollarım. Ben telefonu bile sorun olmazsa garantiye yollarım batarya bile olsa değiştiririm.

Ekran kartını termal macun değişmesi için garantiye gönderebilir miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı