Ekran kartı termal macunu yenilenmeli mi?

Cemalf7

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yönetim Bilişim Sistemleri
MSI RX 570 Gaming X 4G ekran kartım var uzun zamandır çok ısınıyor. Oyunlarda 1080P'de ortalama 64° 2K'da 83° 4K'da 90° fan hızı ise %70'in altına inmiyor. 80° üstünde fanlar %100 hızda çok sesli çalışıyor. Sizce bu durumda termal macunu mu yenilemem lazım yoksa ekran kartında teknik bir sorun mu var.

O kartı 2K/4K çözünürlüklerle kullanırsanız ısınır zira ekran kartı kullanımı artıyor. 1080p'de 64 derece zaten anormal bir değer değil.

2K/4K çözünürlükleri hangi oyunlarda/yazılımlarda kullanıyorsunuz?

O kartı 2K/4K çözünürlüklerle kullanırsanız ısınır zira ekran kartı kullanımı artıyor. 1080P'de 64 derece zaten anormal bir değer değil.

2K/4K çözünürlükleri hangi oyunlarda/yazılımlarda kullanıyorsunuz?

Eski oyunlarda 4K 60 FPS veriyor. GTA 5'i örnek verirsem 2K Ultra ayarda 60 FPS oynayabiliyorum. Güncel oyunları 1080p yüksek ayarda oynuyorum 70 derecelere çıktığı oluyor.

Eski oyunlarda 4K 60 FPS veriyor. GTA 5'i örnek verirsem 2K Ultra ayarda 60 FPS oynayabiliyorum. Güncel oyunları 1080p yüksek ayarda oynuyorum 70 derecelere çıktığı oluyor.
2K ve 4K'da sıcaklığın yüksek olması ve 1080p'de 64 derecelerde gezmesi bana normal geldi açıkçası. Zaten kart 1080p kartı.

2K ve 4K'da sıcaklığın yüksek olması ve 1080P'de 64 derecelerde gezmesi bana normal geldi açıkçası. Zaten kart 1080p kartı.

1080P'de evet normal gibi ama 2K ve 4K üstünde kart neden bu kadar deliriyor anlamıyorum.
Macun yenilemenin vakti geldi de geçiyor bile o halde.

Garantisi bitti nasıl yenileyebilirim?

Kaliteli bir macunu alıyorsun ilk başta. Fanların ve görüntü çıkışlarının orada vida varsa onları da çıkarıyorsun. Sonrasında ise macunu sürüp geri kapatıyorsun.

Mümkünse termal ped de yenileyin. Asıl farkı o yaratır.

1080P'de evet normal gibi ama 2K ve 4K üstünde kart neden bu kadar deliriyor anlamıyorum.

Garantisi bitti nasıl yenileyebilirim?
Sadece sizin kartınız için geçerli değil bu durum. ModArt PC kanalı Asus Rog Strix Soğutmasına sahip RTX 3090’ ı 8K’ da test ederken 92 dereceleri görmüştü.

Yeni konular

Geri
Yukarı