Ekran kartı undervolt sıcaklık düşmüyor

384710

Hectopat
Merhaba. PNY GTX 1660 Super model ekran kartına sahibim, kasam eski, tek fan ve soğutması biraz sıkıntılı olduğu için kart tam yükte 75 dereceye çıkıyor, fan hızı da yüzde 70'te çalışıyor. Bu sıcaklığı 5-9 derece arası düşürmek için MSI Afterburner programındaki curve editor üzerinden voltaji aynı çekirdek hızı seviyesiyle eşitleyerek düşürmeye denedim fakat sıcaklık ve fan hızı hiçbir şekilde düşüş yaşamıyor. Cyberpunk 2077 arkada açık yapıyorum bu işlemi, normalde 1860 MHz ile çekirdek hızı 1018 voltaj değerinde çalışıyor, voltajı 925'e çekirdek hızını 1860'a getirince herhangi bir stabilite bozulmuyor fakat sıcaklık yerinden oynamıyor. Konudan anlayan arkadaşlar yardımcı olura sevinirim.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    629,5 KB · Görüntüleme: 45
Son düzenleyen: Moderatör:
MSI Afterburner üzerinden ayarları tekrar sıfırladım ve kart şu anda 1860 MHZ'de 68 derecede çalışıyor, 10 dakikadır test ediyorum Cyberpunk üzerinde herhangi bir sıkıntı olmadı. Yaklaşık 7 derecelik düşüş yaşadım, teste devam edeceğim.

Kartın bakımlarını en son ne zaman yaptın?
Kart 3 aylık, sıfır.

775 derece aslında o kadar korkulacak bir ısı değil fakat ekran kartı termal macunumu yenile tozumu al demeye başlamış. Bakımlarını yaparsanız ısı düşecektir.
Kart sıfır hocam, 3 aylık, muhtemelen kasanın soğutması kötü olduğu için 75 dereceye çıkıyor. Ama şu anda sorun çözüldü gibi, 68 dereceye düştü sıcaklık 880 voltajda ve 1860 MHZ'de.

Arkadaş ısı problemini undervolt ile çözdüm fakat ekran kartım boşta hiç bir şey açık değilken çekirdek ve bellek hızı max mhz de çalışıyor, görev yöneticisiden de bakıyorum sürekli yüzde 80,70,100 olarak değişiyor. Boşta sıcaklık 50 derece, undervolt öncesi 35 derecede çalışıyordu boşta, undervolt yaparken başka bir ayar yapmamız gerekiyor muydu?

Son düzenleme:
MSI Afterburner üzerinden ayarları tekrar sıfırladım ve kart şu anda 1860 MHz'de 68 derecede çalışıyor, 10 dakikadır test ediyorum Cyberpunk üzerinde herhangi bir sıkıntı olmadı. Yaklaşık 7 derecelik düşüş yaşadım, teste devam edeceğim.

Kart 3 aylık, sıfır.

Kart sıfır hocam, 3 aylık, muhtemelen kasanın soğutması kötü olduğu için 75 dereceye çıkıyor. Ama şu anda sorun çözüldü gibi, 68 dereceye düştü sıcaklık 880 voltajda ve 1860 MHz'de.

Arkadaş ısı problemini undervolt ile çözdüm fakat ekran kartım boşta hiçbir şey açık değilken çekirdek ve bellek hızı Max MHz de çalışıyor, Görev Yöneticisi'den de bakıyorum sürekli yüzde 80, 70, 100 olarak değişiyor. Boşta sıcaklık 50 derece, undervolt öncesi 35 derecede çalışıyordu boşta, undervolt yaparken başka bir ayar yapmamız gerekiyor muydu?

Boşta sıcak çalışma durumuna buldun mu bir çözüm?

Yeni konular

Geri
Yukarı