Ekran kartı ve anakart soket uyumunu öğrenme

Zoltrak

Hectopat
ATI Radeon HD 5750 Formula soğutuculu ekrann kartim var, ekran kartını değişmeden sistemi degiseceğim. Şimdi bu ekran kartına R3 1200 AF alacağım, DDR4 RAM alacağım ama anakartın soketi uyumlu mu onu nasil anlayacağım?

İşte mesela RAM'ler DDR2 ise DDR4'e uyuşmuyor ya, ekrann kartında da öyle bir durum var mı?

Ekran kartı ile anakart uyuşmazlığı çok nadir görülen bir durumdur. İhtimal vardır ama %3 desek yeridir. Sizin dikkat etmeniz gereken nokta alacağınız işlemci ile kullandığınız anakart uyuşuyor mu? Bu gibi sorular da detay verirseniz daha çabuk yanıt alırsınız. Alacağınız işlemci, kullandığınız anakart modeli vs. Tabii uyumsuzluk olmasa da çok vasat bir işlemciye güçlü bir ekran kartı beslemesini isterseniz darboğaz durumu yaşarsınız.

Ekran kartı ile anakart uyuşmazlığı çok nadir görülen bir durumdur. İhtimal vardır ama %3 desek yeridir. Sizin dikkat etmeniz gereken nokta alacağınız işlemci ile kullandığınız anakart uyuşuyor mu? Bu gibi sorular da detay verirseniz daha çabuk yanıt alırsınız. Alacağınız işlemci, kullandığınız anakart modeli vs.
Şmdi ana karti da yeni alacağım. İşlemciyi de ya R3 1200 AF alacağım ya da R3 3100.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen serisi AM4 soket yapısına sahiptir. AM4 soket yapısını destekleyen anakart kullanabilirsiniz.

Bir sürü var. Amma alınca ekran kartım uyusmassa garanti nasıl edeceğim ekran kartı arastirir misin.

Dostum ekran kartı uyuşmaması çok nadirdir. Yaygın anakart ve ekran kartları markaların da hiç görülmüyor diyebiliriz. O yüzden çok şanssızım diyorsan da iade edebilirsin anakartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı