Ekran kartı ve işlemcinin sıcaklığı kafasına göre sınırını değiştiriyor

trysermyth

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayarımda daha dün oyun oynarken ekran kartımın sıcaklık sınırı 86, işlemcimin ise 95 civarı bir şeydi. Şu an ekran kartı 60 dereceyi geçmiyor, işlemciler 65derece... Birisi yardım edebilir mi?

Ekran kartım: RTX 2060.
İşlemci: i7 107500H.
Laptop: Monster Tulpar T5 v20.1

Şuandada sanki ekran kartına ve işlemciye kaç dereceyseniz o derecede kalın* Emrini vermiş gibi 72 derece stabil kalmaya çalışıyorlar.. Ver buda fps kaybı yapıyor... Ağır bi fps kaybı
Çok uzun süre mi oynadınız? Sıcaklık değerlerine hangi program ile baktınız? Sürekli böyle olursa, termal macun sürün, fanlarını temizleyin.
Hayır hatta sadece 15 dakika oldu

Çok uzun süre mi oynadınız? Sıcaklık değerlerine hangi program ile baktınız? Sürekli böyle olursa, termal macun sürün, fanlarını temizleyin.
Fanları dün temizledim ve hemen oyun testini yaptım stabil 144 civarı alıyordum sonra pc'de birkaç ayar yaptığımı hatırlıyorum ama hangileri olduğunu hatırlayamadım.. Ne olduysa bugün oldu
MSI Afterburner ile bakmanızı öneririm.
zaten oradan bakıyorum... işlemci ve ekran kartı aynı derecede kalmaya çalışıyorlar.
1653121125556.png

Fanları dün temizledim ve hemen oyun testini yaptım stabil 144 civarı alıyordum sonra PC'de birkaç ayar yaptığımı hatırlıyorum ama hangileri olduğunu hatırlayamadım. Ne olduysa bugün oldu.

Overclock falan mı yaptınız? İsterseniz, sistem geri yükleme ile eski tarihe geri döndürün ayarları.

Fanları dün temizledim ve hemen oyun testini yaptım stabil 144 civarı alıyordum sonra PC'de birkaç ayar yaptığımı hatırlıyorum ama hangileri olduğunu hatırlayamadım. Ne olduysa bugün oldu.

Zaten oradan bakıyorum... İşlemci ve ekran kartı aynı derecede kalmaya çalışıyorlar.
Eki Görüntüle 1394566

70 derece aslında çok kötü bir derece değil bence. 80 üzerine çıkmaz ise fazla takmaya gerek yok, sonuçta düşük bir oyun değil Fortnite. Bilgisayar zaten verebildiği en yüksek FPS'i vermeye çalışıyor.

Overclock falan mı yaptınız? İsterseniz, sistem geri yükleme ile eski tarihe geri döndürün ayarları.

70 derece aslında çok kötü bir derece değil bence. 80 üzerine çıkmaz ise fazla takmaya gerek yok, sonuçta düşük bir oyun değil Fortnite. Bilgisayar zaten verebildiği en yüksek FPS'i vermeye çalışıyor.
Geriyükleme dediğiniz format falan değil di mi? :)

Ama benim olayım şu normalde dün fan temizliğinden sonra işlemci 90 derece- 85 derece bazen 80 derece idi ve ekran kartıdı 80-75'de takılıyordu bi anda ikiside aynı derecede çalışmaya özen gösterdi sanki

Geri yükleme dediğiniz format falan değil, değil mi? :)

Hayır, eski sistem ayarlarına döndürüyor seçtiğiniz tarihe göre.
Ama benim olayım şu normalde dün fan temizliğinden sonra işlemci 90 derece- 85 derece bazen 80 derece idi ve ekran kartıdı 80-75'te takılıyordu bir anda ikisi de aynı derecede çalışmaya özen gösterdi sanki.

Hava koşullarından dolayı olabilir ya da arka planda bilgisayarı yoran bir şey çalışmıştır. Şu anlık bir sıkıntı gözükmüyor, az önce attığınız resime göre.

Geri
Yukarı