85 derece işlemci ve ekran kartı sıcaklığı fazla mı?

CptMactavish

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz.
Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB.
MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4.
Corsair 16 GB (2x8GB) 3200MHz.
Thermaltake Smart RGB 700W 80+
Dark Guardian.

Ekran kartım ile işlemci 85 dereceleri gördüm GTA 5'de Ultra'da oynarken ekran kartı 80 işlemci 80 derece genelde MSI afturnburner ile bakıyorum işlemci de stok fan var kasada 3 tane önde 1 tane arkada fan var. Kasanın önü Full mesh ızgara bana dereceler fazla geliyor sizce de öyle mi düşüncelerinizi bekliyorum.

Sistemi daha 1 ay önce topladım.

3600 gerçekten ısınan bir işlemcidir. Lakin sabit 85 derecede kalıp herhangi bir frekans düşmesi yaşamıyorsanız bu değerler bu hava şartlarında normal.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence normal değil, ben bile en çok ısınan ekran kartlarından birini kullanıyorum AMD'nin. 80 dereceyi ancak gördüm, ekran kartınızın tam modeli nedir? Windforce ise ısınması normal, çünkü Gigabyte'ın o modelleri ısınıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Stok fan kullaniyorsaniz işlemcinin sıcaklığı ekran kartını da etkiliyor olabilir.
Bu islemciye kule tipi soğutucu cok güzel olur diye düşünüyorum.
Havalar da cok sıcak su anda o sebepten normal gibi.

Sistemim:
AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz.
Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC 6 GB.
MSI B450M-A PRO Max 4133MHz(OC) DDR4.
Corsair 16 GB (2x8GB) 3200MHz.
Thermaltake Smart RGB 700W 80+
Dark Guardian.

Ekran kartım ile işlemci 85 dereceleri gördüm GTA 5'de Ultra'da oynarken ekran kartı 80 işlemci 80 derece genelde MSI afturnburner ile bakıyorum işlemci de stok fan var kasada 3 tane önde 1 tane arkada fan var. Kasanın önü Full mesh ızgara bana dereceler fazla geliyor sizce de öyle mi düşüncelerinizi bekliyorum.

Sistemi daha 1 ay önce topladım.

Normal bir değer değil bu arada.

Ekran kartı fanınız yavaş çalışıyor ise MSI afterburner'ı indiriniz oradan fan hızını ayarlayabiliyorsunuz.

83 dereceden sonra frekans düşürüyor mu ekran kartı? Oda sıcaklığı kaç? İsterseniz manuel olarak fan hızını yükseltin. Kasa yanında cam varsa açabilirsiniz. Biraz tozlanabilir ama ısıyı düşürür. Bu şekilde işlemci sıcaklığı da düşer. Sadece ekran kartı ısısını düşürmek isterseniz kasa arkasında ekran kartı slotlarını çıkarmadan önce çıkarmanız gereken bir parça oluyor bazı kasalarda. Onu çıkarabilirsiniz varsa. Dışarıdaki soğuk havayı direkt ekran kartı fanları çekebilir bu şekilde oradan.

Yeni konular

Geri
Yukarı