Ekran kartı vida nasıl çıkarılır?

Orçun efe

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba ekran kartimi sökmek istemiştim fakat kasanın ekran kartını sabit tutan vida bölümüne ulaşamadım çıkarmayı deniyorum olmuyor önce vidalar sökülmesi lazim diye biliyorum ama bu kasada bir farklı geldi vidalar çok değişik bir yere takılmış bu konuda çok bilgili değilim belki doğrudur ama yine de fikri olan söyleyebilir mi fotoğrafı da koyacağım.

Dosya Ekleri

• 20220817_164016.jpg
    20220817_164016.jpg
    117,6 KB · Görüntüleme: 50
  • 20220817_163925.jpg
    20220817_163925.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 38
  • 20220817_163841.jpg
    20220817_163841.jpg
    133,6 KB · Görüntüleme: 41
O vida dış kısımda değil yanlız üstteki aparatın altında kalmış gibi görüyorum ben. Onu sökerseniz ekran kartını artık sadece anakart tutuyor olacaktır.

Sol taraftan söktüğün vidanın üzerinde bulunan, üzeri oval olan vidayı çıkartıp o dik duran dikdörtgen aparattan kurtularak denediniz mi?
Evet denedim yani üstteki oval vidayı söktüm ama parça çıkmadı kuvvet uyguladım hala yerinde duruyor bi zarar vermekte istemedim acaba biraz dahamı zorlasam acaba diye düşünüyordum sertte biraz

Peki sağ üstteki vidayı söktüğünüzde ne oluyor acaba? Denediniz mi? Sağdaki aparatın çıkması lazım o kartın sökülmesi.

Peki sağ üstteki vidayı söktüğünüzde ne oluyor acaba? Denediniz mi? Sağdaki aparatın çıkması lazım o kartın sökülmesi için.

Sökmüş olduğum vidanin yanındaki vidada sökülenle aynı herhangi bir bağlantısı yok rastgele duruyor gibi ama üstteki oval olan vidadan şüpheliyim birazdan onu söküp bir daha denemeyi düşünüyorum.

Sökmüş olduğum vidanin yanındaki vidada sökülenle aynı herhangi bir bağlantısı yok rastgele duruyor gibi ama üstteki oval olan vidadan şüpheliyim birazdan onu söküp bir daha denemeyi düşünüyorum.
Muhtemelen o oval vidayı sökünce kartı tutan vidaya da erişebileceksiniz. Deneyin bi çözüm olmazsa eğer yine yazarsınız.

Muhtemelen o oval vidayı sökünce kartı tutan vidaya da erişebileceksiniz. Deneyin bi çözüm olmazsa eğer yine yazarsınız.
Tamamdır deneyeceğim az sonra ilginiz için teşekkür ederim

Evet en sonunda cikartabildim o aparatı ekran kartının vitamini söktüm mandali tam olarak indiremedim ama yarıdamı kalması gerek yani zorladım inmedi aşağı cektim karti gelmedi bende yerine geri taktım mandal çıt dedi ve kapandi ilk defa gördüm b450mk anakart kullaniyorum turuncu bir ışık yanıp sönüyor bu uyarı gibi bir seymi acaba

Son düzenleme:
Nasıl yani anlayamadım? Resim paylaşabilir misiniz? Ekran kartı

Tamam tamam hallettim anakartin kendi RGB ışığı imiş satışıyla konuştum hallettim şu anda bir sıkıntı yok gibi aygıt yöneticisinede baktim ekran karti tatilimi diye gözüküyor. İlk defa yapiyorumda bunu biraz acemiyim yardımlarınız için teşekkür ederim suanda çalışıyor kartım sıkıntı yok

Yeni konular

Geri
Yukarı