Çözüldü Ekran kartı watt değeri performansta etkili midir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Batu3389

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, RTX 3050 4 GB ekran kartım var, oyunlarda düşük FPS aldığımı düşünüyorum. Ekran kartı W değeri 50W, bununla bir alakası olabilir mi? NVIDIA ayarları ile FPS arttırılabilir mi? FPS düşüklüğu W ile alakalı ise ne ile dengeleyebilirim? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. (cihaz Victus 16 E46NT 16 512 Ryzen 5600H 144Hz)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Watt değeri yükseldikçe performans artar. Laptoplarda watt değerleri doğrudan performansı etkiler. Aynı model 2 ekran kartından biri 50W, diğeri 100W ise ciddi bir FPS farkı olur. Oyunlarda FPS arttırmak için çözünürlük ve ya grafik düşürme, ya da DLSS gibi teknolojileri kullanabilirsiniz.
Watt değeri yükseldikçe performans artar. Laptoplarda watt değerleri doğrudan performansı etkiler. Aynı model 2 ekran kartından biri 50W, diğeri 100W ise ciddi bir FPS farkı olur. Oyunlarda FPS arttırmak için çözünürlük ve ya grafik düşürme, ya da DLSS gibi teknolojileri kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm
Watt değeri yükseldikçe performans artar. Laptoplarda watt değerleri doğrudan performansı etkiler. Aynı model 2 ekran kartından biri 50W, diğeri 100W ise ciddi bir FPS farkı olur.
Teşekkürler yanıtın için, peki Nvidia ayarları fps e doğrudan etki eder mi?

Evet, örneğin RTX 4060 140W'lı bir laptop, RTX 4070'li bir laptoptan iyidir çünkü W değeri daha yüksek.

Evet, örneğin RTX 4060 140W'lı bir laptop, RTX 4070'li bir laptoptan iyidir çünkü W değeri daha yüksek.
Hocam afedersiniz nasıl oluyor o? RTX 4070, RTX 4060'a fark atar bile. Bu watt değeri aynı modele göre performans hesap edilir. İşte atıyorum 4060 140W, bu watt değerinde tam performansını verir, işte firmalar buna limit koyduğu için mesela 70W işte bilmem % kaçlık bir performanstan kısar ve soğutmayı da buna göre yaptıkları için de performansını tam olarak vermez. Olay tam olarak bu diye biliyorum.

Eder. Ama neye göre eder, kaliteden kısarsın fps artar, kaliteyi arttırırsın performansın azalır. Ne istediğine bağlı.

Bu watt değeri performansı etkiler fakat öyle 15-20 FPS kadar değil 70W ve 100W arasında 5-6 FPS oynuyor.
Teşekkür ederim, cihazımın FPS degerlerinin normal olup olmadığını anlamaya çalışıyorum veya arttirabilimenin bir yolunu, ETS 2 de bütün grafikleri fulledigimde 60 80 FPS arası, pubg de stabil olmamakla ve kimi grafikler dusukte iken 90 140 FPS arası alıyorum bu değerler normal mi, aşırı ısınma olmuyor PC de

Teşekkür ederim, cihazımın FPS degerlerinin normal olup olmadığını anlamaya çalışıyorum veya arttirabilimenin bir yolunu, ETS 2 de bütün grafikleri fulledigimde 60 80 FPS arası, PUBG de stabil olmamakla ve kimi grafikler dusukte iken 90 140 FPS arası alıyorum bu değerler normal mi, aşırı ısınma olmuyor PC de.

Bende 70W 3050 Ti var RDR 2 de orta-yüksek ayarlarda 70-80 FPS alıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı