Ekran kartı yanması nasıl anlaşılır?

Zeyin

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam. [emoji853]
Galiba ekran kartım yandı, oyun oynarken kasadan kısık sesli patlama sesi geldi ve görüntü gitti ve tekrar çalıştırdım sonuç:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Allah aşkına bir yardım edin bütçem yok.

Selam. [emoji853]
Galiba ekran kartım yandı, oyun oynarken kasadan kısık sesli patlama sesi geldi ve görüntü gitti ve tekrar çalıştırdım sonuç:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Allah aşkına bir yardım edin bütçem yok.
Powerda sıkıntı olabilir.

Ekran karti yanmasi diye birsey yok. Muhtemelen kondansatorlerden biri patladi. Sorun anakartta olabilir, ekran kartini sokup IGPU'dan goruntu almaya calisin.

Kasayı temizleyip termal macunu yenileyin. Yine olmaz ise başka bir sistem üzerinde deneyin yine olmaz ise büyük ihtimal ekran kartında sorun vardır garantideyse gönderirseniz yapma ihtimalleri var.

Patlama sesi ekran kartından gelmez. PSU dan gelir. Anakarttaki görüntü çıkışını kullanın bakalım görüntü gelecek mi. Gelmezse elektriği kes PSU gittiyse daha çok zarar verirsin sisteme.

Diğer fanlar dönüyor. Sistem çalışıyor gibi. Ekran kartı gitmiş gibi.

Anakart'ta bir sıkıntı olabilir büyük ihtimal.
Ya da Power Supply arızalanmıştır.
Ya da baş belası bir arıza olan Chipset yanmıştır.

Valla benimde ekran kartım yanmıştı MSI markaydı oda şu markaya bir ısınamadım gitti seninki yanmış görünüyor ama belli olmaz tabi başka yerden de çıkabilir sorun. Farklı bir ekran kartı bulabilirsen bunu çıkarıp başka bir ekran kartı takıp test et eğer çalışırsa senin ekran kartın çöp olmuştur ama yine çalışmazsa anakart yada psu'ya yöneleceksin. Benim bu yanan MSI ekran kartı sağolsun anakartımı da bozmuştu çok fazla uğraşma anakartın bozuk değilse bile bozabilirsin çünkü.

Arkadaşlar gelişme var farklı ekran kartı taktım o da görüntü vermedi...
diğer bilgisayara ekran kartını taktım görüntü verdi anakartta veya PSU da sorun var fakat düşüncem su PSU da olsa fanlar çalışmazdı

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı