Ekran kartı yanması nasıl anlaşılır?

Arkadaşlar gelişme var farklı ekran kartı taktım o da görüntü vermedi...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
diğer bilgisayara ekran kartını taktım görüntü verdi anakartta veya PSU da sorun var fakat düşüncem su PSU da olsa fanlar çalışmazdı

Aynı sorunu yaşadım yukarıda da yazdım sanırım ekran kartım yanmıştı benim. Az çok tahmin ediyorum sorunu ama emin olmak istiyorum. Jumper bulma şansın var mı? Bilgisayarcılar da oluyor para vermeden almıştım ben onu alıp takabilirsen sistem açılırken bip sesi verirse hemen sorunu anlarız. Ama şunu diyeyim %80 anakartın da sıkıntı var ekran kartını kontrol eden kuzey köprüsü arıza yapmıştır. Emin olmak için jumper bulmanı istiyorum. Başka ekran kartı denemişsin sorun yok buraya kadar. PSU'da arızalı olabilir.

Aynı sorunu yaşadım yukarıda da yazdım sanırım ekran kartım yanmıştı benim. Az çok tahmin ediyorum sorunu ama emin olmak istiyorum. Jumper bulma şansın var mı? Bilgisayarcılar da oluyor para vermeden almıştım ben onu alıp takabilirsen sistem açılırken bip sesi verirse hemen sorunu anlarız. Ama şunu diyeyim %80 anakartın da sıkıntı var ekran kartını kontrol eden kuzey köprüsü arıza yapmıştır. Emin olmak için jumper bulmanı istiyorum. Başka ekran kartı denemişsin sorun yok buraya kadar. PSU'da arızalı olabilir.
Jumper nedir? Ne işe yarar?
Jumperi nereden alabilirim link atar mısınız?

Son düzenleme:
Bilgisayarcılarda var jumper demişim kusura bakma buzzer olacaktı o özür diliyorum. Şu ürün linkte var. Bunu alıp anakrtında ki ilgili yere takıyorsun sistemi açtığında bu ötüyor.
Şey bana WhatsApp dan yazarsaniz size birkaç şey anlatacağım bilgili birisiniz
yardıma ihtiyacım varda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı