Çözüldü Ekran kartım NVIDIA ama Intel HD Graphics kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aequitass

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bunu nasıl değiştirebilirim arkadaşlar bir çözümü var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Çözüm
Hocam ben zaten laptop olduğunu bilmediğimi söyledim ? adam belirtmemiş zaten.
Anlatamadık galiba, 920M laptop GPU'su. Laptop GPU'su olduğunu bilmeyip yardım etmeye çalışan insanlara "öyle şey mi olur, salak mısınız? Ne saçma tavsiye bu böyle?" gibisinden cevaplar yazıyorsunuz. Laptop olduğunu belirtemiş diye bir savunma olabilir mi? O kadar konuya hakimseniz, insanların cevaplarının "kusurlarını" düzeltebiliyorsanız en başından bu GPU'nun laptopa ait olduğunu bilmeniz gerekirdi.

@aequitass hocam format atmayın, bir şeyi değiştirmeyecektir. Intel'in ekran kısmında olması her zaman daha iyi. Laptop güç gerektiği veya kullanıcı istediği zaman zaten harici nvidia GPU'ya geçecektir. Eğer bir uygulamayla ilgili sıkıntı veya başka tarzda bir sorun yaşamıyorsanız değiştirmek için kurcalamayın. Düzgün çalışan şeyi boşuna bozmuş olursunuz :).

Eğer berittiğim gibi GPU ile alakalı sorunlarınız varsa detaylı şekilde belirtin, Intel'in "ekran" kısmında olması her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığı anlamına geliyor.
Aynı bilgisayar eski bilgisayarım. Sanırsam Asus x540LJ. Ben bütün herşeyi denedim ancak çözülmedi. DDU ile iki driveri de kaldırıp sırasıyla önce Nvidia ardından İntel driverini kurman lazım.

SS'lere tam bakmadım. Oyunda İntel kullanıyorsa dediğimi uygulayın.

PC ihtiyacına göre kartları kullanır. Oyun oynarken NVIDIA aktif hale getiriliyordur muhtemelen.

Hocam komik misiniz? Bu söylediğiniz çok saçma. Önemli olan kablonun ekran kartına mı, ana karta mı takılı olduğu.

Masaüstü oluşturucu olarak Intel kullanması daha iyidir. Sıkıntınız oyunlarda ise Geforce experience indirip oyunlarınızı uygulamaya tanıtın veya windows arama kısmına grafik ayarları yazıp göz at>(eklemek istediğiniz uygulamanın .exe'si)> ekle> seçenekler>yüksek performans yolunu izleyin.

Optimus teknolojisinden dolayı dostum. Masasüstünde performans gerektirmeyen uygulamarda hd 5500 çalıșır,performans gerektiren uygulamalarda ise gt920m.

Geri
Yukarı