Çözüldü Ekran kartım NVIDIA ama Intel HD Graphics kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aequitass

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Bunu nasıl değiştirebilirim arkadaşlar bir çözümü var mı? Yardımcı olursanız sevinirim

Screenshot_3.png

Screenshot_4.png

Çözüm
Hocam ben zaten laptop olduğunu bilmediğimi söyledim ? adam belirtmemiş zaten.
Anlatamadık galiba, 920M laptop GPU'su. Laptop GPU'su olduğunu bilmeyip yardım etmeye çalışan insanlara "öyle şey mi olur, salak mısınız? Ne saçma tavsiye bu böyle?" gibisinden cevaplar yazıyorsunuz. Laptop olduğunu belirtemiş diye bir savunma olabilir mi? O kadar konuya hakimseniz, insanların cevaplarının "kusurlarını" düzeltebiliyorsanız en başından bu GPU'nun laptopa ait olduğunu bilmeniz gerekirdi.

@aequitass hocam format atmayın, bir şeyi değiştirmeyecektir. Intel'in ekran kısmında olması her zaman daha iyi. Laptop güç gerektiği veya kullanıcı istediği zaman zaten harici nvidia GPU'ya geçecektir. Eğer bir uygulamayla ilgili sıkıntı veya başka tarzda bir sorun yaşamıyorsanız değiştirmek için kurcalamayın. Düzgün çalışan şeyi boşuna bozmuş olursunuz :).

Eğer berittiğim gibi GPU ile alakalı sorunlarınız varsa detaylı şekilde belirtin, Intel'in "ekran" kısmında olması her şeyin olması gerektiği gibi çalıştığı anlamına geliyor.
Konuyu uzatmayın. Yoksa başka yerlere kayacak. Rapor sistemini kullanın yanlış bilgi varsa. Konu sahibindeki olay gayet normal. Masaüstünde güç tasarrufu için dahili grafik kartını kullanır ve güç isteyen programlarda da otomatik olarak diğer karta geçiş yapar. İgpu ve harici GPU bulunan tüm laptoplarda durum budur. Bende de öyle:
Eki Görüntüle 636950

Eki Görüntüle 636952

Peki benim VRAM kısmında niçin yok yazıyor bir bilginiz var mıdır.

Bildiğim kadarıyla 4 GB video belleği CS:GO LoL gibi oyunları rahat oynatır ama bu tarz oyunlar çok kasıyor bilginiz var mıdır sizi de yordum kusura bakmayın.
Ne demek. Asıl sorunlar çözüldüğünde ben mutlu oluyorum :D.

Her ne kadar nvidia oyunlarda çalışması gereken GPU olsa da bazı oyunlarda devreye girmez, ve cihaz Intel ile oyunları yürütmeye çalışır. Normalde bu işlem otomatiktir, ancak bazı programlar sayesinde nvidia kartı çalıştırmak mümkündür. nvidia geforce experience uygulamasını indirin ve kurun. CS:GO, LoL ve diğer oyunlarınızın uygulamada gözüktüğünden emin olun, eğer gözükmüyorsa kendiniz ekleyin. Ekledikten sonra oyuna girip deneyin. Eğer FPS'de değişim olmazsa (windows 1ü kullanıyorsanız) arama kısmına grafik ayarları yazın, oyunların .exe dosyalarını göz at kısmından ekleyin ve seçenekler' den yüksek performans modunu seçin.

Aklınızda bulunsun, cihazınıdaki ekran kartı serisi laptop GPU'sudur. Her ne kadar 4GB VRAM bulundursa da işleme gücü düşük olduğundan bunun 1-1,5GB'tan fazlasını kullanamaz; oyunlar kasmaya başlar. Yani, nvidia' ya geçtiğinizde daha yumuşak ve akıcı bir oyun deneyimiyle karşılaşırsınız ancak FPS'nizin birden 100-150'ye uçmasını beklemeyin. Çünkü bilgisayarınızdaki nvidia kartı çok iyi değil.

Ne demek. Asıl sorunlar çözüldüğünde ben mutlu oluyorum :D.

Her ne kadar NVIDIA oyunlarda çalışması gereken GPU olsa da bazı oyunlarda devreye girmez, ve cihaz Intel ile oyunları yürütmeye çalışır. Normalde bu işlem otomatiktir, ancak bazı programlar sayesinde NVIDIA kartı çalıştırmak mümkündür. NVIDIA GeForce Experience uygulamasını indirin ve kurun. CS:GO, LoL ve diğer oyunlarınızın uygulamada gözüktüğünden emin olun, eğer gözükmüyorsa kendiniz ekleyin. Ekledikten sonra oyuna girip deneyin. Eğer FPS'de değişim olmazsa (Windows 1Ü kullanıyorsanız) arama kısmına grafik ayarları yazın, oyunların .exe dosyalarını göz at kısmından ekleyin ve seçenekler'den yüksek performans modunu seçin.

Aklınızda bulunsun, cihazınıdaki ekran kartı serisi laptop GPU'sudur. Her ne kadar 4 GB VRAM bulundursa da işleme gücü düşük olduğundan bunun 1-1, 5GB'tan fazlasını kullanamaz; oyunlar kasmaya başlar. Yani, NVIDIA'ya geçtiğinizde daha yumuşak ve akıcı bir oyun deneyimiyle karşılaşırsınız ancak FPS'nizin birden 100-150'ye uçmasını beklemeyin. Çünkü bilgisayarınızdaki NVIDIA kartı çok iyi değil.

Gerçekten çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı