Ekran kartım ve işlemcim ısınmıyor

Defkhammet

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar 4 sene önce toplamış olduğum bilgisayarı sadece bir kere ısınmış olarak gördüm o da işlemcimdi ve termal macun kuruduğu için bilgisayarım yük altında CPU 65'i GPU ise 62'yi geçmiyor. Ne yaparsam yapayım ısınmıyor. Bu mükemmel bir sistem olduğu için değil biliyorum çok güçlü olmadığı için falan mı acaba onu merak ediyorum.
Sistem
MSI R7 370 Gaming 2 GB 256Bit GDDR5
i5 6500 3.2GHz 6MB
Cooler Master G750M 80+ güç kaynağı
8 GB RAM
ASUS B150M PRO anakart
W10Pro 64 Bit
Cevaplarınız için teşekkür ederim

İnsanların derdi de dert be. GPU'dan ve oyunlardan yeterli FPS alabiliyorsanız sorun yok. Millet işlemcim niye 90 derece derdinde hocam, yapmayın gözünüzü seveyim.
İşte sorunda orda yeterli fps alsam bi soeun yok ama istediğim performansta yok sistem ısınsa fps alamasam dicem ki çabalıyo ama olmuyo ama sanki sistemim performans vermeye çabalamıyor bile

Merhabalar arkadaşlar 4 sene önce toplamış olduğum bilgisayarı sadece bir kere ısınmış olarak gördüm o da işlemcimdi ve termal macun kuruduğu için bilgisayarım yük altında CPU 65'i GPU ise 62'yi geçmiyor. Ne yaparsam yapayım ısınmıyor. Bu mükemmel bir sistem olduğu için değil biliyorum çok güçlü olmadığı için falan mı acaba onu merak ediyorum.
Sistem
MSI R7 370 Gaming 2 GB 256Bit GDDR5
i5 6500 3.2GHz 6MB
Cooler Master G750M 80+ güç kaynağı
8 GB RAM
ASUS B150M PRO anakart
W10Pro 64 Bit
Cevaplarınız için teşekkür ederim
Anakart ve işlemcin iyi olduğu için ısınmıyor.Isınması çok bilgisayarı dondurur.

Bilgisayarınızın şu iki ayarı resimde olduğu gibi mi?

Dosya Ekleri

• Cpu.png
    Cpu.png
    512,8 KB · Görüntüleme: 46
  • Gpu.png
    Gpu.png
    530,3 KB · Görüntüleme: 51
Peki yeterli performans veremediğini nereden anlıyorsunuz? Ekran kartının çapı belli kapasitesi belli, onun üstüne çıkamaz zaten.
Şurdan anlıyorum ne kadar doğrudur bilmiyorum ama hani bi şey yapmak için zorlamıypr gibi kendini şöyle ki 70li derecelere çıksa ve fps alamasam derim ki kapasitesi bu ama ısınmıyo çok sıcak havalarda bilr 62 yi geçmiyo

Yorumun için teşekkür ederim konuya eklemeyi unutmuşum üstteki arkadaşıma da belirttim dediğim gibi oyunlarda öyle ahım şahım bi fps alamıyorum sanki sistem kendini zorlamıyor fps verebilmek için bana öyle hissettiriyor yani
Eğer ki FPS de sıkıntı yaşıyorsan.Bilgisayarcıya götürmeni öneririm.O da sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı