Ekran kartımı doğru taktım mı?

Fotoğrafta ekran kartının altından uzanan bir kablo var o kablo PSU'ya bağlıysa tamamdır zaten.

Aynı kablodan attığım fotoğrafta da görünüyor bir ucu güç kaynağından geliyo güç kaynağını kontrol et ekran kartına takılı olan kablo oradan geliyorsa yapmanız gereken herhangi bir işlem kalmıyor zaten. Bazı güç kaynakları modüler yapıda oluyor bu nedenle kontrol etmekte fayda var.

s06_psu.png

Son düzenleme:
Hocam kafam çok karıştı PSU'dan 8 adet kablo geliyor 6+2 şeklinde onları taktım ama başka 6+2 kablo daha var kelepçelediğim için nereden geldiğini anlayamıyorum.

Hocam kafam çok karıştı PSU'dan 8 adet kablo geliyor 6+2 şeklinde onları taktım ama başka 6+2 kablo daha var kelepçelediğim için nereden geldiğini anlayamıyorum.
Hiç kafanız karışmasın o kablolara gerek yok. Daha çok pin yuvasına sahip ekran kartlarında fazladan güç girişi için o kablo.

Söktüm geri taktım port kapağını çıkardım sorun hala en son görselde attığım ince kablo ne işe yarıyor bilmiyorum.
O kablo ekran kartına güç veriyor, eski tür kartlarda yok. Sebebi ise 2016'dan sonraki genel her kart 250-200 WATT değerlerinde yani anakarttan alamayacağı WATT değerlerinde çalışıyor. Bu yüzden ayrı kablo kullanması gerekiyor güç için.

Yeni konular

Geri
Yukarı