Ekran kartımın görüntü girişlerini montajlayamıyorum

Umut Dogru

Centipat
Kasa olarak Thermaltake V200 TG kullanıyorum. Sapphire Nitro+ SE RX 5700 XT ekran kartımın HDMI ve DP girişlerini fotoğrafta işaretli yere takamıyorum. İşaretli parçacığı çıkartabilmem için herhangi bir vida da yok. O parçacığı nasıl çıkartabilirim?

Dosya Ekleri

• PicsArt_08-15-10.24.12.jpg
    PicsArt_08-15-10.24.12.jpg
    411,4 KB · Görüntüleme: 97
Oraya mı girer diyorsunuz?
Sökülecek olan parçanın olduğu yere ekran kartı gelecek, haliyle ekran kartının da takılması gereken bir soketi var anakart üzerinde. Düz bi çizgi olarak düşünürsen sökülecek parçanın çokta yakınında olmasa da anakartın alt kısmı denk geliyor.

Sökülecek olan parçanın olduğu yere ekran kartı gelecek, haliyle ekran kartının da takılması gereken bir soketi var anakart üzerinde. Düz bi çizgi olarak düşünürsen sökülecek parçanın çokta yakınında olmasa da anakartın alt kısmı denk geliyor.
Valla sizin deyiminize göre tornavida ile içe doğru çöktürünce bu plaket ekran kartı soketine yani PCI Express slotuna zarar verecek öyle diyorsunuz. Valla ne diyeyim tuhaf. Ben genelde bu şekilde yaparım kasa plaketine bu kısma. Düşer herhangi bir yere zarar vermez. Alırım plaketi anakartın kutusuna saklarım. Yani tuhaf sizin dediğiniz gerçekten.
Zaten bastırınca tık diye atar kendini. Öyle taak dediğime bakmayın.

Yok anlatamıyoruz. Her board aynı değil. Elimden yaşım X 100 kadar çeşitli boardlar geçti.
O plaket arkasında genelde on board ağ veya ses kartının kondansatörleri olabiliyor. Veya yakınında bir çok direnç gibi minimal elemanlar olabiliyor. Kimi ana kartlar da orası daha ferah.
Genelleme yaparak konuştum. Dışarıdan içeri baskı sırasında kimi zaman sert olarak board üzerinde bu bileşenlere zarar gelebilecek durumlar oluşabiliyor. Spesifik bir durum. Konu sahibi af edersiniz s. lemiyor başlığı birbirimize anlatır olduk.

O plaket genelde birkaç yamma hareketi ile bağlı 3 noktadan kopar. Bu harekette yüzeyine 170' açılı halde yapılır. Uç kısımları bazen kondansatörlere gelip söküp atıyor. Tecrübeniz bir kaç anakart ile sınırlı iken böyle kesin konuşmayınız.... ,Biz en güvenli yolu şurada sorulan soru kadar yansıtmaya çalıştık. Olayı zorlaştırmak amacında değiliz.

Geri
Yukarı