Ekran kartına nasıl voltaj verilir?

MrSpy_

Hectopat
Arkadaşlar ekran kartına BIOS'un neresinden voltaj verilir?
Anakartım; ASUS P7H55D-M Evo

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar ekran kartına BIOS'un neresinden voltaj verilir?
Anakartım; ASUS P7H55D-M Evo
Önce bir frekansı arttırsaydınız, ihtiyacı olmayan voltajı neden veriyorsunuz? BIOS'da olmaz herhalde de oldu diyelim, Afterburner ile hız aşırtma olası aksiliklerin önüne geçme açısından daha emniyetlidir.

BIOS ekranından değil de MSI ASUS gibi firmaların çıkardıkları uygulamalar ile yapabilirsin. Mesela MSI Afterburner mesela ASUS GPU Tweak gibi. Yalnız ekran kartınızın ek güç besleme girişine sahip olması gerekiyor, voltaj ayarlaması o zaman aktifleşiyor.
Edit: MSI Afterburner kullanıyorum ve ekran kartımın ek güç girişi olmadığından voltaj veremiyorum :)

BIOS ekranından değil de MSI ASUS gibi firmaların çıkardıkları uygulamalar ile yapabilirsin. Mesela MSI Afterburner mesela ASUS GPU Tweak gibi. Yalnız ekran kartınızın ek güç besleme girişine sahip olması gerekiyor, voltaj ayarlaması o zaman aktifleşiyor.
Edit: MSI Afterburner kullanıyorum ve ekran kartımın ek güç girişi olmadığından voltaj veremiyoBendede kapalı ama kartı son derece oc yapınca çalıştıranlar var onlar nasıl bu kadar oc edebilmiş benim ne yapmam lazım
kartım r7 250 msi nin kartı güç için besleme girişi yok ancak core clock 1300 mhz mem clock 1200 e çıkabiliyo ama ekran bozuluyo ozamanda başkaları güç beslemesiz oc yapabiliyo bende neden olmuyo ?

Geri
Yukarı