Ekran kartına sıvı metal macun sürülür mü?

GrimKev2K

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, Ben GTX 980 Ti kullanıyorum. Update edemedim bir türlü, update edene kadar en iyi verimi almak istiyorum. Sıvı metal termal macun sürmek istiyorum. Beraberinde thermal grizzly minus pad 8 model pedini kullanıcam. Ekran kartına metal macun sürmek uygun mudur, bir zararı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, Ben GTX 980 Ti kullanıyorum. Update edemedim bir türlü, update edene kadar en iyi verimi almak istiyorum. Sıvı metal termal macun sürmek istiyorum. Beraberinde thermal grizzly minus pad 8 model pedini kullanıcam. Ekran kartına metal macun sürmek uygun mudur, bir zararı olur mu?

Valla bloğun içinde alüminyum varsa o galyum maddesi reaksiyona girip, anasını ağlatır.

Eğer çoğu oyunda 80 derecenin üstüne çıkmıyorsa hiç uğraşmayın bence, en kötü bir bilgisayarcıya aldığınız pedler ile teslim edin o size güzelce bakımını yapıp versin malum bu kartlar çok hassas tek bir hatanıza bakar bozulması.

ben bugün normal termal macununu yeniledim fakat ekran kartını test edemedim problemimden ötürü bundan sonra her yıl yaptığım temizliğe gpu yu da katacağım macun erimişti açtığımda

kart sıvı soğutmalı, eğer kullanırsam daha fazla oc yapabileceğim. Anladığım kadarıyla iyi uygulandığı taktirde problem olmuyor.
Video da ekran kartı çekirdeğine karbon termal ped uygulanıyor. Bu arada ped elektriği ileten bir ped. Ve çekirdeğin etrafına bir çeşit macun sürüyor, Muhtemelen pcbyi korumak için. Nedir acaba o macun? Dakika 3:58
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
kart sıvı soğutmalı, eğer kullanırsam daha fazla oc yapabileceğim. Anladığım kadarıyla iyi uygulandığı taktirde problem olmuyor.
Video da ekran kartı çekirdeğine karbon termal ped uygulanıyor. Bu arada ped elektriği ileten bir ped. Ve çekirdeğin etrafına bir çeşit macun sürüyor, Muhtemelen pcbyi korumak için. Nedir acaba o macun? Dakika 3:58
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Thermal Grizzly Kryonaut.

Sıvı metal iletken olduğu için oraları yalıtıyor. Kısa devre yapar ve aşındırır.

Merhabalar, ben GTX 980 Ti kullanıyorum. Update edemedim bir türlü, Update edene kadar en iyi verimi almak istiyorum. Sıvı metal termal macun sürmek istiyorum. Beraberinde Thermal Grizzly minus pad 8 model pedini kullanacağım. Ekran kartına metal macun sürmek uygun mudur, bir zararı olur mu?

Ped kullanmayın kartınıza daha çok zarar verirsiniz kullanacaksanız çok kaliteli olmalı ve aşırı ince olmalı kağıt kadar neredeyse ince olmalı.

Geri
Yukarı