Ekran kartına termal macun nasıl sürülmelidir?

Seferdan

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, RX 6900 XT ekran kartım var. İlk defa termal macununu değişeceğim de nerelerine sürüleceğini tam bilmiyorum. Thermal Grizzly Kryonaut Maeka macun aldım. Rica etsem attığım resimde sürülmesi gereken noktaları söyleyebilir misiniz?

IMG_20220427_140700.jpg

Bir önceki mesajımda söylediğim gibi termal macunu bile değiştirmene gerek yoktu :)

Yük altında 85 dereceleri görüyordu. Bağlantı yeri sıcaklığıda 100 derece oluyordu o yüzden değişmek istedim. 4K Ultra'da kullanıyorum belki o yüzden de olabilirde normal gelmemişti sıcaklıklar.

Yük altında 85 dereceleri görüyordu. Bağlantı yeri sıcaklığıda 100 derece oluyordu o yüzden değişmek istedim. 4K Ultra'da kullanıyorum belki o yüzden de olabilirde normal gelmemişti sıcaklıklar.
Hocam sen macunu sür kapat kartı pedlerle hiç uğraşma sökersin yırtılır aynı mm de ararsın kalitesiz olur eder uğraşırsın.

Herkese çok teşekkür ederim. Evet alttan bakınca gördüm pedleri. Ekran kartını alalı 1 yıl oldu, değişmeme gerek var mı onları ?
Termal pedleri değiştirmek eğer çok gerekli değilse riskli bir iş. Her pedin kalınlığının mm olarak bilinmesi gerekiyor. Yanlış kalınlıkta termal pad takarsanız kartta sıcaklık açısından ciddi sorunlar yaşarsınız. Termal ped genelde eskimesi sorun değildir değiştirenler de bellekler özellikle madencilik sırasında çok ısındığı için değiştiriyor. Ayrıca kartın içini açınca garantisi bozuluyor onu da söylemiş olayım.

Yük altında 85 dereceleri görüyordu. Bağlantı yeri sıcaklığı da 100 derece oluyordu o yüzden değişmek istedim. 4K Ultra'da kullanıyorum belki o yüzden de olabilir de normal gelmemişti sıcaklıklar.
Sıcaklıklar normal. Macunu sürüp monte etmeni öneririm :)

Termal pedlere dokunma. Henüz bunun zamanı gelmemiş.

Sıcaklıklar normal. Macunu sürüp monte etmeni öneririm :)

Termal pedlere dokunma. Henüz bunun zamanı gelmemiş.
Youtube'da birkaç video izlemiştim, oyun performansını gösteriyorlardı. Örneğin rdr2 oynanırken videoda 60 derece gözüküyordu. Ben rdr2 oynarken 80 oluyordu o yüzden tereddüt ettim. Kaldı ki benim soğutma sistemim videolardaki sistemlerden daha iyi.

YouTube'da birkaç video izlemiştim, oyun performansını gösteriyorlardı. Örneğin RDR2 oynanırken videoda 60 derece gözüküyordu. Ben RDR2 oynarken 80 oluyordu o yüzden tereddüt ettim. Kaldı ki benim soğutma sistemim videolardaki sistemlerden daha iyi.
Ortam sıcaklığını da göz önünde bulundurmalısın :)

Tüm koşullar eşit değil, sadece eşit olmaya yaklaşabilir.

Herkese çok teşekkür ederim. Evet alttan bakınca gördüm pedleri. Ekran kartını alalı 1 yıl oldu, değişmeme gerek var mı onları ?

Bana bu kadar garanti yeterli bundan sonra garantisiz kalsa da olur dersen tabii kartın içini açıp değiştir macunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı