Ekran kartında Display Port girişi yok

PhysicalDecline

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Wellington-Seattle
Öncelikle herkese iyi forumlar.

Bugün LG 24GN650-B monitörümü aldım fakat çok büyük bir hata yapmışım alırken. Benim ekran kartım GT 710 1 GB modeli.
Bu modelde Display Port girişi bulunmuyormuş. Şimdi benim elimde üç seçenek var.

1. VGA to DP veya HDMI to DP dönüştürücü alıp onunla kullanacağım. (hangisi daha iyi olur?)

2. HDMI kablosu ile kullanıp monitörden düzgün faydalanamayacağım. (HDMI ile kullanmamın DP ile kullanmamdan ne gibi eksileri olur detaylı yazarsanız sevinirim.)

3. Monitörü iade edeceğim.

Ben ekran kartımın DP desteklemediğinden de emin değilim. Kasam çok eski tip kasalardan bu yüzden orada görünmüyor da olabilir.
Beni bu konu hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Oyunlarda 144 fps alıyor musunuz ? İleride sisteminizi değiştirecek misiniz ?

Ucuz dönüştürücülerde performans kaybı yaşayabileceğini düşünüyorum. 144fps almıyorsan 144hz monitör almanın da çok bi mantıklı yanı yok bana soracak olursan. 75hz bir monitör işini rahatlıkla görecektir. Geri kalan parayı istersen sistemini geliştirmek için kullanabilirsin. Ama iade ile uğraşmak istemiyorum diyorsan HDMI ile bağlayabilirsin ya da dönüştürücü dediğim gibi.
Ekran kartının HDMI portunu bilmiyorum ama şunu şöyle bırakayım belki işine yarar.
1577568816390-png.479277

Tabii webde gezerken katkısı var. Hızlıca kaydırırken metinleri okuyabildiğinizi fark edeceksinizdir. Fakat benim görüşüm hiç gerek yok. 75hz düşünmeniz taraftarıyım.

Kasa girişleri:

WhatsApp Image 2021-11-12 at 21.20.31 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-11-12 at 21.20.31 (1).jpeg

Kablo:

WhatsApp Image 2021-11-12 at 21.20.31.jpeg
Tabii webde gezerken katkısı var. Hızlıca kaydırırken metinleri okuyabildiğinizi fark edeceksinizdir. Fakat benim görüşüm hiç gerek yok. 75hz düşünmeniz taraftarıyım.

75 Hz alacağıma hiç almam, elimdeki monitör zaten 75 Hz fakat boyutu küçük. Sırf boyut için almam. Of cidden o kadar sevinmiştim sonunda alabildim diye, bu da nasip olmadı...

Hangi 710u kullanıyorsunuz ? Hangi markanın ?

Yeni konular

Geri
Yukarı