Ekran Kartında Markanın Önemi

Ama overall olarak diğer markalardan tek farkları sıcaklık değerleri ve 1-2FPS oluyor.

Bende bunu demek istiyorum zaten; ekran kartı alırken bobinin veya sarmalın markasını biliyormuyuz yada bunlar arasındaki kaliteyi ayırt edebilirmiyiz, almayı düşündüğümüz kartı cpuid sini nette araştırmadığımız sürece RAM inin markasını bile bilmiyoruz; samsung yada hynix marka olduğunu öğrendiğimizde bu tercihimizde bir fark yaratıyormu sonuçta bir için model değerler hepsinde aynı ben hiç bir kartta RAM latency değerinden bahsedildiğini görmedim ki markası tercihimi etkilesin. Bize kalan anca fanı oluyor, onu da gözümüze şık görünen iyi soğutucağına inandığımız yada en azından gürültü/soğutma testlerini incelemiş (çoğu kişinin bu testleri önemsediğini sanmıyorum, anca kaç fps verdiğine bakıldığı için) şekilde tercih ediyoruz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı