Ekran kartlarında markanın önemi

Owertownaer

Kilopat
Daha fazla  
Gördüğüm kadarıyla aynı ekran kartı MSI markası : 900TL
Sapphire markası : 750TL

Teknik özelliklerini de incelediğim kadarıyla aralarında dış görüntüden başka bir fark yok. Peki bu fiyat farkı neden bu kadar yüksek?

İnsanlar sadece F/P ürün almıyor. Görünüşü hoşuna gideni de alabiliyorlar. MSI, Sapphire arasında sessizlik farkı var sadece diğerleri çok önemli değil. TG kasa kullananlar için MSI, Asus ve Gigabyte iyi gidiyor. Şahsen ben TG kullandığım için Galax, Evga, Sapphire gibi markaların görünüşünü beğenmiyorum. Fakat biliyorum ki aralarında çok fark yok MSI gibi kartlar ile.

Hocam aralarında pek bir fark yok. MSI ürünlerini pahalıya satmayı sever. 1-2 FPS için fazla para vermeye değmez bence. Fakat o fiyat farkının çoğunlukla sebebi dış görünüşü veya soğutması oluyor. Benim size tavsiyem ucuz olanı almanızdır.

1050ti ya da rx560

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videoyu izleyebilirsiniz.

Ben de BERWAR arkadaşa katılıyorum. GTX 1050 Tİ almak daha faydalı olur.

İşlemcim i3 8100 o konuda bir sıkıntım yok. Peki forumlarda yazılım farkı diye bir şey gördüm. Bilginiz var mı acaba bununla ilgili?

Soğutma ve dış görünüş dışında çok büyük performans farkları olmaz marka değişince amd-nvidia arasında kaldıysanız sizin işlemcinizle test videolarını izlemenizi öneririm hangisi daha sağlıklı ve iyi performans alıyorsa onu alabilirsiniz yazılım konusu hemen hemen aynı yazılım yönünden canınızı sıkacak bir durum yaşamazsınız 2 tarafta da

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı