Ekran kartında mining yapıldığı nasıl anlaşılır?

Masoncocuk

Centipat
Daha fazla  
Selam kısa zaman önce Sahibinden'de ucuz bir karta denk geldim. Almak istiyorum fiyatı ucuz Zotac marka 1660. Ama şüphelerim var, mining yapılmış mı? Bilmiyorum, yapılmadı diyor ama inanmadım bir türlü. Nasil bir test izlemeliyim alırken? Test yaparken kaç P'de test olmalı? Kaç dakika ve değerleri ne olmalı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam kısa zaman önce Sahibinden'de ucuz bir karta denk geldim. Almak istiyorum fiyatı ucuz Zotac marka 1660. Ama şüphelerim var, mining yapılmış mı? Bilmiyorum, yapılmadı diyor ama inanmadım bir türlü. Nasil bir test izlemeliyim alırken? Test yaparken kaç P'de test olmalı? Kaç dakika ve değerleri ne olmalı? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!
1080P o kart için yeterli, performans testlerini yapabilirsin, sıcaklık değerlerini aynı modelleriyle karşılaştırabilirsin.

Mining yapıldığı yazılımsal olarak anlaşılmaz. Fiziksel olarak kart üzerinde termal macun akması olduysa bu da kartın uzun süre çalıştığını gösterir bu bile mining yapılmış olabileceğinin garantisini vermez yani.
Ek: Şu anda piyasaya çok fazla kart düşmüş olması çok normal bu arada ETH mining bittiği için hiçbir coinin kazımı kar bırakmıyor. Performans testlerine bakın mining yapılmış olsa bile performansta sorun yoksa fiyatı da makulse gayet alınabilir.

Eğer yeterince iyi kullanıldıysa anlayamazsın. Benchmark yap, sıcaklık karşılaştır. Unutma, kartın aynı modeldeki farklı kartlardan daha fazla ısınıyor olması illa mining yapıldığı anlamına gelmez. Tozlu ve bakımsız bir kasada kullanılan kartta aynı kaderden muzdarip olacaktır.

Ayrıca mining yapılmış olması bir sorun değil ki. Aksine mining yapıldı diye piyasa altı satılan kartların eğer arızası yoksa alıp bakımını yapıp kullanmak daha mantıklı.

Geri
Yukarı