Ekran Kartını Boyamak

kartı fanlar %100 oc yapıp birkaç gün test ettikten sonra boyuyacam birde bu kart hoşuma gitmedi bari arkaplaka falan yapsalardı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu video biraz ufkumu açtı. Kart oc ile en fazla 65 dereceyi görür boyanın ısıya dayanıklı falan olması sıkıntı çıkarır mı? Zaten kartı amerikadan arkadaş getircek 1000tl falan olcak maliyeti

Boyanın ısıya dayanıklı olması gerekir kesinlikle, aksi taktirde dökülür.
Öncelikle 600 kumdan başlayıp 2000 kuma kadar çıkacaksın sulu zımparayla ardından yüzey tamamen pürüzsüz ve boyasız olunca astar atacaksın 2 veya 3 kat ardından astarı da 1500 kum ile hafif zımparalayacaksın ki hatlar ortaya çıksın kesinlikle astarı kaldırma sadece incelt ardından boyaya geçebilirsin boyayı da ince katlar halinde 3 ya da 4 kat atmalısın ilk 2 kat tamamen kapatmayacaktır acele etme yoksa berbat edersin tavsiyem ilk önce herhangi bir zeminde boya kullanman yoksa hata yapma olasılığın büyük.
Eğer uğraşamam diyorsan herhangi bir oto boyacıya gidip yaptırabilirsin.

Ne kadara yapar bilemem, tahminimce 150tl civarı ister ve eğer işi ciddiye alıp da boyarsa kusursuza yakın olur araştırmanız gerek. Bence yaparken inci beyazı falan yapın :)

Bu konuda türk toplumumuz ne yazıkki çok şüpheci. Ben birsürü parça boyadım özellikle kendi sistemimde benimki de white build. Benim ekran kartım Asus Rog Strix GTX1080 yapmanız gereken şu tüm ekran kartını sizinde attığınız resimlerdeki gibi sökmek fakat unutmayın statik elektriğinizi boşaltın ve kesinlikle işlem bittikten sonra termal macun ve padleri değiştirin. söktükten sonra kağıt bant ile boyanmasını istemediğiniz yerleri iyice kaplayın ve ardından istediğiniz renkde boyayın ve tavsiyem 2-3 gün kurusun ne olur ne olmaz. Boya olarak masraftan kaçınmayın ve gerçekten iyi ve kaliteli bir boya alın https://www.amazon.com/gp/product/B0002KPZT4?tag=techsource02-20 ben boya olarak bunu kullandım çoğu kişide bunu kullanıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoda kullanan kişinin nasıl kullandığına da bakabilirsiniz. boyanın hiç bir zararı yoktur yalıtkandır. Boyamayı iyi yapmanız yeterli iyice kuruduktan sonra bantları çıkartın. ve montajını bitirin. günümüzde anakart psb sini boyayan insanlar varken bundan korkmanıza gerek yok. Ayrıca garanti götürürmü bilmiyorum özellikle asus yeni parçalarını boyanabilir yapıyor bunları technopatın incelemelerinde duymuşsunuzdur. Bu amaçla üreten bir markanın garanti kapsamında olması gerekir.

Simtaş boya bayilerinde sprey boya hazırlanıyor ve kalitesi yüksek ben pc fan larını boyadım kasayla birlikte soyulma yada dökülme olmuyor akrilik parlak ve mat olan 20 TL satılıyor bide nanoteknoloji olan sprey boya var senin boya yapacağın parça kırmızı diyelim sen mavi seçip boyuyorsun boyadığın parça ısı olarak 30 dereceyi geçtiğinde kırmızı oluyor 30 derece altına indimi ısı mavi oluyor adres istersen İstanbul Avrupa yakasındayım yardımcı olurum

Eki Görüntüle 193791 Eki Görüntüle 193790 Eki Görüntüle 193792 Eki Görüntüle 193793

Arkadaşlar sorunun garip geldiğini biliyorum fakat toplayacağım pc için "White Build" yapmaya karar verdim. Ekran kartını Asus GTX 1060 Rog Strix OC almak istiyorum fakat renkler sıkıntı çıkarıyor, bende araştırma yaparken Youtube'da bir adamın ekran kartını boyadığını gördüm ama nasıl boyadığı ve hangi markayı kullandığı hakkında bilgi vermiyor. Bana bu konuda yardım edebilir misiniz? Yukarıdaki resimleri videodan ss aldım, önce söküyor sonra boyuyor. İyi sosyaller dilerim.

Selam;
Ekran Kartını boyamak yerine ısıya dayanıklı kaplamalar ile kaplayabilirsin daha iyi olur bence ama yinede karar senin...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı