Ekran kartını nasıl oturtabilirim?

onur keskin

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Gigabyte RX5700 XT kullanıyorum kartta bir sorun yok fakat kasanın içine ne zaman baksam ekran kartı sanki soketin içine tam oturmamış gibi geliyor gözüme. Bir yandan düşünüyorum oturmamış olsa nasıl çalışır diye çok kafamı karıştırdı bu konu görsel bırakıyorum yardımcı olursanız sevinirim. Yaklaşık 3 aydır bu şekilde kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• 11.jpg
    11.jpg
    132,9 KB · Görüntüleme: 65
  • 22.jpg
    22.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 67
  • 3333.jpg
    3333.jpg
    116,9 KB · Görüntüleme: 47
  • 44444.jpg
    44444.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 60
Gözünüze yamuk gelen nedir acaba anlayamadım, cuk diye oturmuş işte, zaten aksi takdirde problemlerle karşılaşmanız işten bile değil.

Gözünüze yamuk gelen nedir acaba anlayamadım, cuk diye oturmuş işte, zaten aksi takdirde problemlerle karşılaşmanız işten bile değil.
Gözüme takılan bu gözüken beyaz kısım. Eski kullandığım ekran kartında bu beyaz kısmı görmüyordum bu kısım sanki bana içine tam oturmamış hissiyatı veriyor.
11.jpg

Dostum
1-Kasanın arkasında bulunan metal yere ekran kartının arka paneli tam oturdu mu?
2-Ekran kartı slotunun klipsi yerine girdi mi?
Eğer bunlara cevabın evet ise kart oturmuştur. Ekran kartı RAM gibi yuvaya tam oturacak diye bir şey yok. Gördüğüm birçok ekran kartı çok çok dikkatli bakınca görülecek şekilde yamuk oturuyor. Senin ilk fotonda olduğu gibi.
Gözüme takılan bu gözüken beyaz kısım. Eski kullandığım ekran kartında bu beyaz kısmı görmüyordum bu kısım sanki bana içine tam oturmamış hissiyatı veriyor.
Eki Görüntüle 746551

O beyaz kısım zaten girmez yuvaya. İşaretletiğin yerin en arka tarafında (klipsin olduğu taraf) dişlerin birazı dışarda gibi görünüyor diğer tarafta ise o dişler görünmüyor. Ben onu kastediyorsun sandım.

Dostum.
1-Kasanın arkasında bulunan metal yere ekran kartının arka paneli tam oturdu mu?
2-Ekran kartı slotunun klipsi yerine girdi mi?
Eğer bunlara cevabın evet ise kart oturmuştur. Ekran kartı RAM gibi yuvaya tam oturacak diye bir şey yok. Gördüğüm birçok ekran kartı çok çok dikkatli bakınca görülecek şekilde yamuk oturuyor. Senin ilk fotonda olduğu gibi.

Yani bilgisayarın montajını sinerji bilgisayar çalışanları yaptı herhalde oturtmuşlardır diye düşünüyorum ben toplama işinden çok anlamıyorum.

Eki Görüntüle 746551

Onlara konpesitör gibi bir şey diyorlardı ama emin değilim. Merak etmeyin oturmasa düzgün çalışmazdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı