Ekran kartını taktıktan sonra anakarttan görüntü alamama sorunu

kemal erdoğan

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
ETA Bilgisayar - Eğitim\Servis
İyi günler arkadaşlar. Yaklaşık 2-3 ay kadardır ekran kartı olmadan bilgisayarımı kullanıyorum. Anakarttaki VGA çıkış ucuna monitörü bağlayarak kullanıyorum. Oyunları orta kalitede açıyor diyebilirim. Sistem özelliklerini de sizinle paylaşayım:

Asus H170 Gaming Ankart
İntel İ7 6700K
Corsair DDR4 RAM 2x8 16 GB
Samsung 850 Evo 500 GB
Thermaltake VH21 700 W kasa

Dün akşam saatlerinde MSİ 1070 Gaming ekran kartını aldım anakarta yerleştirdim. Salonda LED TV'de HDMİ çıkışı ile sorunsuz oynadım, kullandım. Ancak bilgisayarı tekrar odama taşıyıp monitörü anakarttaki VGA çıkışına bağladığımda hiç bir görüntü alamadım. Acaba ekran kartını taktığım için işlemcinin içindeki 530 yonga grafik seti devre dışı mı kalmış oluyor? Ve ya bunun bir püs noktası var mıdır? Bir ay kadar dişimi sıkmak zorundayım ve ekran kartı çıkışında da VGA yok. Onun için mecburen odamda anakarttan görüntü almak durumundayım. Bu akşam DVİ - VGA dönüştürücüsü alacağım ve ekran kartından görüntü almayı deneyeceğim ama anakarttan görüntü alamamak kafamda soru işaretlerine neden oldu doğrusu.

Hocam kafama takılan bir diğer husus da o zaten :) Ben bilgisayardan 2-3 metre kadar geride tekli koltukta oturarak kullanıyorum. Dolayısı ile büyük bir ekran istiyorum. Yani LCD veya LED TV tarzı en az 42 inch bir ekran lazım bana. TV alırsam bunun uzun vadede sisteme zararı olur mu olmaz mı onu da bilmiyorum açıkçası. Yeni TV'leri incelediğimde de maalesef Display Port olmadığını gördüm hiç birinde :(
Tv ye zararı olmaz. Zaten HDMİ yı terk etmezler. Sadece yeni teklonojiler Display porta geliyor. Ama sonrasında HDMİ ya da geliyor. Büyük ekran istiyorsanız televizyonda alabilirsiniz ama onlarda değişik değişik teklonoji olmuyor. Hani freesyns gibi. Onlarda da farklı teklonojiler vardır elbet.

@Mehmet Akif Ersoy Dostum bana ortalama 350 liraya ileride sorun olmayacak tarzda monitör önerir misin? Benim kendi monitörüm VGA girişli fakat yeni sistem toplicam ve yeni kartlarda o giriş yok artık ileriye dönük olsun diyorum DVI mı daha iyi olur HDMI mı?
İlk önceliğin display sonra hdmi en son dvi. Önerebilceğim monitör yok. Bilgisayarlar ile eskisi kadar ilgilenmiyorum.

Merhaba Bende de Gtx 970 kartı çıkarınca ana karttan görüntü alamıyorum.
Daha önce ekran kart almadan önce ana karttan görüntü alıp bilgisayarımı kullanabiliyordum şimdi olmuyor sebebi nedir nasıl tekrar alabilirim ?
MSI Z97 gamin 7 anakart..

Merhaba Bende de Gtx 970 kartı çıkarınca ana karttan görüntü alamıyorum.
Daha önce ekran kart almadan önce ana karttan görüntü alıp bilgisayarımı kullanabiliyordum şimdi olmuyor sebebi nedir nasıl tekrar alabilirim ?
MSI Z97 gamin 7 anakart..
Görüntü kablosunu ekran kartının girişlerine takıyorsun değil mi? Ayrıca yeni konu aç.

Kartı takmadan önce ana karttan görüntü alıyordum. GTX 970 Kartı şimdi söktüm Ana karttan eskisi gibi görüntü alamıyorum görüntü gelmiyor. Ana kartta HDMI girişinden görüntü gelmiyor..
Burada görünce buraya yazayım dedim..

Yazdıklarımı anlamadınız siz. Benim ana kartımdan eskiden ekran kartı almadan önce ana karttan görüntü alıyordum. Ekran kartı aldım ve söktüm çalışıyor 27 aydır. Ekran kartını söktüğüm için , eskisi gibi ana karttan görüntü almak istiyorum ve ana karttan görüntü alamıyorum sebebi nedir bunu soruyorum..

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı