Ekran kartını taktıktan sonra anakarttan görüntü alamama sorunu

kemal erdoğan

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
ETA Bilgisayar - Eğitim\Servis
İyi günler arkadaşlar. Yaklaşık 2-3 ay kadardır ekran kartı olmadan bilgisayarımı kullanıyorum. Anakarttaki VGA çıkış ucuna monitörü bağlayarak kullanıyorum. Oyunları orta kalitede açıyor diyebilirim. Sistem özelliklerini de sizinle paylaşayım:

Asus H170 Gaming Ankart
İntel İ7 6700K
Corsair DDR4 RAM 2x8 16 GB
Samsung 850 Evo 500 GB
Thermaltake VH21 700 W kasa

Dün akşam saatlerinde MSİ 1070 Gaming ekran kartını aldım anakarta yerleştirdim. Salonda LED TV'de HDMİ çıkışı ile sorunsuz oynadım, kullandım. Ancak bilgisayarı tekrar odama taşıyıp monitörü anakarttaki VGA çıkışına bağladığımda hiç bir görüntü alamadım. Acaba ekran kartını taktığım için işlemcinin içindeki 530 yonga grafik seti devre dışı mı kalmış oluyor? Ve ya bunun bir püs noktası var mıdır? Bir ay kadar dişimi sıkmak zorundayım ve ekran kartı çıkışında da VGA yok. Onun için mecburen odamda anakarttan görüntü almak durumundayım. Bu akşam DVİ - VGA dönüştürücüsü alacağım ve ekran kartından görüntü almayı deneyeceğim ama anakarttan görüntü alamamak kafamda soru işaretlerine neden oldu doğrusu.

Yazdıklarımı anlamadınız siz. Benim ana kartımdan eskiden ekran kartı almadan önce ana karttan görüntü alıyordum. Ekran kartı aldım ve söktüm çalışıyor 27 aydır. Ekran kartını söktüğüm için , eskisi gibi ana karttan görüntü almak istiyorum ve ana karttan görüntü alamıyorum sebebi nedir bunu soruyorum..
Çok pardon. Ben de GPU'suz sisteme GPU takınca görüntü alamıyorsunuz sandım. O zaman anakartın IO Shilde'ıyla biraz oynayın. Zamanla sök-tak yapmaktan zarar görmüş-oynamış olabilir.

Yazdıklarımı anlamadınız siz. Benim ana kartımdan eskiden ekran kartı almadan önce ana karttan görüntü alıyordum. Ekran kartı aldım ve söktüm çalışıyor 27 aydır. Ekran kartını söktüğüm için , eskisi gibi ana karttan görüntü almak istiyorum ve ana karttan görüntü alamıyorum sebebi nedir bunu soruyorum..
Az önce ben de gtx 1050 ekran kartıyla benzer sorunu yaşadım. Karttan çıkartıp kabloyu anakartın HDMİ girişine taktım fakat görüntü yok. Bilmiyorum belki de bir yer aktif başka bir pasif hale gelmiştir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı