Ekran kartını ve işlemciyi Amerika'dan getirmek

Finn Mcmissile

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. Babamın Amerika'da yaşayan arkadaşları var ve oradan PC yollamaları saçma olur (kargo fiyati ağırlıktan dolayı artar) çünkü kasa, monitör, klavye gibi parçaları oradan getirmeme gerek yoktur diye düşünüyorum. Gümrük vermicem herhalde. İşlemciyi, SSD'yi ve ekran kartını oradan getirmeyi düşünüyorum sizce başka parça daha getirebilir miyim? Ve RTX 4000 serisini beklemeli miyim 2022 yazın çıkacak diyorlar. Ya da 3090 Ti, çünkü o da ocağın sonunda çıkıyor. Sistemimde olmasını istediğim ekran kartı işlemci ve SSD.

AMD Ryzen 5950X (Amerika'da 800 dolar)
Sizce Intel mi almalıyım yoksa AMD mi?
Veya daha iyi bir işlemci var mı? Ayrıca soğutmalı olsun.

ASUS ROG STRIX NVIDIA GeForce RTX 3090 OC.
(Amerika'da 2200 dolar)- daha iyi bir ekran kartı var mı ya da RTX 3090'ın daha iyi bir modeli?

Samsung 980 EVO Pro. Soğutmalı olsun. 2 tane 2 TB'lık.

Kasa tarafında ise RGB falan istemiyorum gerek yok siyah olsun kasvetli görünsün veya görüntü önemli değil sadece hava akımı çok iyi olsun sıcaklık sevmiyorum.
Klavye, fare, fare altlığı da kasa ile uyumlu olsun yeter.

Ayrıca benim için sıcaklık çok önemli. Gerçekten çok iyi bir sıvı soğutma istiyorum.

Monitör olarak da Samsung içimden geçiyor.
Samsung'un iyi 4K 365 Hz monitörü olsun kavisli olmasın. Ayrıca webcami olabiliyo mu
Ve hoparlörlü

Anakart da MSI geçiyor içimden anakartan fazla anlamam ama PC'min performansını tam versin istiyorum hatta biraz üstü olabilir. 4 RAM ve 4 SSD slotu olsun.

PSU da yine aynı şekilde PC'min performansını tam versin genelde her zaman 50-100 watt üstü alınır.
PSU da yine kaliteli olsun patlamasın falan. Ayrıca yine soğutması olsun.

RAM ise yine soğutmalı olsun 32 GB yeter diye düşünüyorum hızlı ve kaliteli olsun. İleride 64 GB yaparım belki o yüzden RAM 16×2 olsun anakartta 4 RAM slotu var ise. Belki RAM'i de Amerika'dan alabilirim.

Kablosuz WiFi ya da bağlansın 4 tane veya daha fazla usb girişi olsun dvd yazıcıya sonradan bakarım. Ethernet girişi olur heralde

Çok sıcak sevmiyorum. Zaten yazı da çok sevmem. Kışı çok severim evet. Olabildiğince soğuk olsun.

Cevap yazma izniniz yok diyor saçmalığa bak.

Son düzenleme:
Gerçekten sıcağı sevmediğinizi anladık. Özellikle kimse PC de sıcaklıkla uğraşmak istemez.
Yaşının küçük olduğunu düşündüğüm için uzatmayacağım. Nasıl istersen, iyi akşamlar.

Yaşımın küçük olduğu sonucuna nasıl ulaştın? Bundan bu kadar emin olman ayrıca şaşırtıcı. Yaşım 12'de olabilir 32'de insanları iş ve eylemlerine göre değil yaşına göre sınıflandırman ayrıca şu konuya yardımcı olmamak yerine hala yaş, troll polemiği yapman hoş değil.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı