Ekran kartının ani ısı değişimi ekran kartına zarar verir mi?

concerta

Kilopat
Makaleler
11
Arkadaşlar ani ısı değişimi zarar verir mi? Mesela oyunda iken 70 derecelerde geziyor sonra oyun load ekranına geliyor aniden 50 dereceye düşüyor, bir zararı var mı?

70 den 50'ye aniden 1 saniye içerisinde düşmez. Adım adım düşer. O yüzden problem olmaz.
Gayet düşebiliyor bu arada. Özellikle arkadaşın dediği gibi load ekranlarında, oyunu kapatınca masaüstüne geldiğimiz anda ani düşüşler yaşanması normal. Ekran kartı kullanımı da aniden düşüyor çünkü.

Gayet düşebiliyor bu arada. Özellikle arkadaşın dediği gibi load ekranlarında, oyunu kapatınca masaüstüne geldiğimiz anda ani düşüşler yaşanması normal. Ekran kartı kullanımı da aniden düşüyor çünkü.
Kullanım aniden düşer, ısı aniden düşmez eğer ki sıvı nitrojene benzer birşey kullanmıyorsan. 😀

Kullanım aniden düşer, ısı aniden düşmez eğer ki sıvı nitrojene benzer birşey kullanmıyorsan. 😀
Gözümle gördüğüm aniden ısının düştüğü. Kullanımdan bahsetseydim belirtirdim. 10-15 derece gibi ani ısı düşüşü olup arkadaşın da dediği gibi bundan sonra yavaş yavaş boşta kullanım ısısına düşüyor.

40 dereceden oyun yükü bindiğinde bir anda 60 dereceye çıkabilir oynadığın oyunun tepkisi ile birlikte aynı şekildede düşer ancak belli bir sıcaklıkta fanları aşırı aktif ederek üzerine çıkmasınıda engeller. Sorun yok gayet normal.

40 dereceden oyun yükü bindiğinde bir anda 60 dereceye çıkabilir oynadığın oyunun tepkisi ile birlikte aynı şekildede düşer ancak belli bir sıcaklıkta fanları aşırı aktif ederek üzerine çıkmasınıda engeller. Sorun yok gayet normal.

Nereden mi biliyorum RDR2 Online oynamak için PC'yi açtığımda 35 dereceden 45 55 ve 67'ye çıkışını izlediğim için biliyorum ki ekran kartım MSI RTX 3070 Ti.

Yeni konular

Geri
Yukarı