Ekran kartının boşta 50 derece olması neden olabilir?

GPU-Z uygulamasından Sensors kısmını eklemeniz gerek ancak o zaman frekans hızlarınızı görebilirim.
En üstte göründüğü gibi çekirdek hızları düşükte olması lazım aksi halde ısınmaya sebep olur.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    28,9 KB · Görüntüleme: 14
Tamam attigim linkten indirin. Bir de son olarak surayi SS atarsaniz iyi olur sonra cru indirin.

Eki Görüntüle 1613907

Ekledim hocam bu dediğiniz şeyi indirdim restart64-restart-restartall-cru dosyaları var doğru mu? Hangisini açayım.

GPU-Z uygulamasından Sensors kısmını eklemeniz gerek ancak o zaman frekans hızlarınızı görebilirim.
En üstte göründüğü gibi çekirdek hızları düşükte olması lazım aksi halde ısınmaya sebep olur.
ekledim.

Tam tahmin ettiğim gibi çekirdek frekans hızları en üst düzeyde çalışmakta o da ısınmaya sebep oluyor.
İlk olarak NVIDIA Denetim Masasından Güç Yönetim modunu; Optimum güç olarak ayarlayın.
Asus GPU Tweak lll var ise kaldırın bu uygulama varsayılan olarak ayarlasanız bile kartın frekans hızlarını üst düzeyde tutuyor.

Tam tahmin ettiğim gibi çekirdek frekans hızları en üst düzeyde çalışmakta o da ısınmaya sebep oluyor.
İlk olarak NVIDIA Denetim Masası'ndan güç yönetim modunu; optimum güç olarak ayarlayın.
ASUS GPU Tweak lll var ise kaldırın bu uygulama varsayılan olarak ayarlasanız bile kartın frekans hızlarını üst düzeyde tutuyor.

Dediğiniz ASUS GPU Tweak bir program mı? Öyleyse indirmedim öyle bir şey.

İlk olarak NVIDIA Denetim Masası'ndan Güç Yönetim modunu; Optimum güç olarak ayarlayın.
ASUS GPU Tweak lll var ise kaldırın bu uygulama varsayılan olarak ayarlasanız bile kartın frekans hızlarını üst düzeyde tutuyor.

Tamam cru indir yonetici olarak AC CVT-RB2 standart sec timing kismindan sonra ok de tekrar ok de PC restart at duzelmesi lazim.

Eki Görüntüle 1613941

Dediklerinizi yaptım ama hala aynı.

Geri
Yukarı