Ekran kartının Coil Whine yaptığı nasıl anlaşılır?

Fransergio

Hectopat
Daha fazla  
RX 480 modelinde bir ekran kartım var. 2 hafta oldu daha alalı. Garantisi vs. her şeyi var. Sadece oyunlarda ekran kartından cızırtımsı bir ses geliyor. Alt tab yapınca ses gidiyor, oyuna dönünce yeniden başlıyor. %100 emin olmama gerek var mı sizce bu bariz bir şekilde Coil Whine mı veya nasıl anlayabilirim olduğunu?

Coil Whine oluyor o sanırım. O ses bende de var ama alıştığım için artık o sesi duymuyorum. :D Ama sen yine bir gönder çok rahatsız olduysan.

Donanımhaber' de 2014 veya 2015 de olması lazım bu tip hatası meşhur bir ekran kartı vardı, bir çok kişi götürdüğünde değiştirmişler. Sen bir gönder onu.

Coil Whine olabilir, evet. Ama CW illa ki yük altında olacak diye bir kaide yok. Bobinlerden her hangi bir evrede ses çıkabilir, bobinden bobine, durumdan duruma değişir.

Ne olursa olsun, bir ton para verdiğin karttan ses çıkıyorsa servis bakmak zorunda. Gönder, CW ise yenisini versinler, değilse düzeltsinler. 15 gün dolmadıysa iade de edebilirsin.

Ben bide iki milyar para verdim. Aldığıma pişman oldum. Hayırlısı inşallah geri iade olarak alırlar. Bi hafta olmadı alalı. Sende git garantiye ver. Şansını dene

Coil Whine olabilir, evet. Ama CW illa ki yük altında olacak diye bir kaide yok. Bobinlerden her hangi bir evrede ses çıkabilir, bobinden bobine, durumdan duruma değişir.

Ne olursa olsun, bir ton para verdiğin karttan ses çıkıyorsa servis bakmak zorunda. Gönder, CW ise yenisini versinler, değilse düzeltsinler. 15 gün dolmadıysa iade de edebilirsin.
Ama en çok belli ettiği yer yük altında. Oluyor, o yüzden söylendiğini tahmin ediyorum.
Ben bide iki milyar para verdim. Aldığıma pişman oldum. Hayırlısı inşallah geri iade olarak alırlar. Bi hafta olmadı alalı. Sende git garantiye ver. Şansını dene
Hocam 2000 TL biraz fazla değil mi RX 480 için. o_O

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı