Ekran kartının Coil Whine yaptığı nasıl anlaşılır?

Gtx 1070 ikibin tl verdim geri ses çıkarıyor diye. Oyunda dikey etkinleştirmeyi kapattım mı. Aşırı fps alıyordum ıslık gibi bi ses geliyordu. Garantiye verdim bende.

Bende sırf göz bebeğim RX 470'im de CW var mı diye bakmak için kasanın kapağını çıkardım ve DOOM' u açtım. Ana menüde 5000-7000 arası FPS veriyordu. Tam o anda ince cılız bir ses duydum gibi oldu ve kulağımı ekran kartıma götürdüm ve sonuç olarak CW olduğunu öğrendim ama extreme şartlarda gerçekleşiyor. Kasanın kapağı kapalı olduğunda da hayatta duyulmaz. O sebeple vermedim teknik servise.

Ben verdim. O sorun var diye yoksa o şartta kullamam kasanın kapağı kapalı haytta durmaz. Pc rahat olması lazım kasanın kapağı açık olması lazım.

Ben verdim. O sorun var diye yoksa o şartta kullamam kasanın kapağı kapalı haytta durmaz. Pc rahat olması lazım kasanın kapağı açık olması lazım.

Kasanın kapağı açıkken CPU ve GPU sıcaklığına o kadar dikkat etmedim. Şu an kapağı çıkarmaya da üşeniyorum. Kaç derece oynuyor kapak açık ve kapalıyken ?

Fazla oyanmıyor ama oynuyor yinede. Kapak kapalıyken normal fan varsa işlemcinde. Isınır çok fan hızlı döner sıvı soğutucun var gerek yok açmana kapağı.

Ana menüde mesela H1Z1'de 300 FPS aldığımda çok çıkıyor. Vsync'yi açtığımda FPS 75'e sabitlendiği için ses azalıyor fakat hala devam ediyor. Yani rahatsız edecek kadar devam ediyor.

O zaman CW sorunu oluyor bu.

Bi arkadasim GTX 970 kullaniyor Battlefield 4 oynarken yukleme ekraninda 200-300 FPS oldugunda bahsettiginiz gibi ses cikiyor, oyun sirasinda ses baya azaliyo fps dustugunde.

Kasa kapalıyken ses gelmiyorsa hiç paniklemeye gerek yok. Bazı takıntılı arkadaşlar var yok stetoskopu ekran kartına dayadım bir şeyler titrer gibi oldu falan... Çok abartılı bi durum yoksa kapat kapağı oyna.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı