Ekran Kartının Fanı Dönüyor ama Görüntü Yok

segahleksa

Hectopat
Bugün yeni PSU aldım. Bütün kablolarını takıp bilgisiayarı çalıştırınca ekrana görüntü vermedi. Fakat VGA kablosu ile MainBoard'dan görüntü almaya çalışınca sorunsuz görüntü veriyor, ağır yük gerektiren şeyler dışında çalışıyor. Normalde görüntüyü ekran kartından HDMI ile alıyorum. Şu an BIOS pilini çıkarıyorum, 30 dakika sonra takıp tekrar deneyeceğim umarım olur.

Bu arada bu durum ekran kartını ilk defa aldığımda da olmuştu. Ama nasıl düzelttiğimi hatırlamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün yeni PSU aldım. Bütün kablolarını takıp bilgisiayarı çalıştırınca ekrana görüntü vermedi. Fakat VGA kablosu ile MainBoard'dan görüntü almaya çalışınca sorunsuz görüntü veriyor, ağır yük gerektiren şeyler dışında çalışıyor. Normalde görüntüyü ekran kartından HDMI ile alıyorum. Şuan BIOS pilini çıkarıyorum, 30 dakika sonra takıp tekrar deneyeceğim umarım olur.

Bu arada bu durum ekran kartını ilk defa aldığımda da olmuştu. Ama nasıl düzelttiğimi hatırlamıyorum.
Yeni aldığın PSU Ekran kartını fanını döndürebilir fakat çalıştırmaya yetecek gücü var mı? Eski PSU ile deneyebilir misin?

Şimdi, ekran kartı modelin ne? Ekran kartın anakarttan mı besleniyor yoksa PSU'dan pin ile mi besleniyor. Önce bunlara bakmak lazım daha sonra eski PSU'n kaç Watt'tı yeni aldığın kaç Watt. Belki yetersiz geliyordur.

Ekran kartı PSU'dan ayrı güç mü alıyor yoksa anakarta mı bağlı sadece.
Şimdi, ekran kartı modelin ne? Ekran kartın anakarttan mı besleniyor yoksa PSU'dan pin ile mi besleniyor. Önce bunlara bakmak lazım daha sonra eski PSU'n kaç Watt'tı yeni aldığın kaç Watt. Belki yetersiz geliyordur.
Yeni aldığın PSU Ekran kartını fanını döndürebilir fakat çalıştırmaya yetecek gücü var mı? Eski PSU ile deneyebilir misin?
Ekran kartım modelim GT 1030, anakarttan güç alıyor. Yeni aldığım PSU 400W, eskisi 250W idi. Ne olur ne olmaz diye 400W'a yükselttim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı