Ekran kartının içi açıldıktan sonra sıcaklık 93 dereceden 69 dereceye düştü

evrN

Hectopat
Merhaba. Az önce ekran kartı ve işlemcim için Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun R2 siparişi verdikten sonra ekran kartının tozunu vs. almak için içini açtım. Ekran kartımdan çok toz çıkmadı ancak termal macun bakır yüzeye temas etmiyor diyecek kadar azdı. Kenarı da biriken termal macunları bakırın üstüne aldım ve şu an 93 derece aldığım oyunda en fazla 69 derece alabildim. Ekran kartı ve işlemcinin termal macununu 28 Ekim 2022'de değiştirmiştim. Sizce yine de değiştireyim mi yoksa bu şekilde idare edeyim mi? Çünkü ekran kartında bakırın üstüne koyunca bile 24 derecelik bir düşüş aldım.

Merhaba. Az önce ekran kartı ve işlemcim için Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun R2 siparişi verdikten sonra ekran kartının tozunu vs. almak için içini açtım. Ekran kartımdan çok toz çıkmadı ancak termal macun bakır yüzeye temas etmiyor diyecek kadar azdı. Kenarı da biriken termal macunları bakırın üstüne aldım ve şu an 93 derece aldığım oyunda en fazla 69 derece alabildim. Ekran kartı ve işlemcinin termal macununu 28 Ekim 2022'de değiştirmiştim. Sizce yine de değiştireyim mi yoksa bu şekilde idare edeyim mi? Çünkü ekran kartında bakırın üstüne koyunca bile 24 derecelik bir düşüş aldım.

Sıcaklıktan şikayetiniz yoksa kurcalamayın. 93 olması falan tamamen orijnal macunun fabrikasyonda yanlış uygulanmasından kaynaklı.

Sıcaklıktan şikayetiniz yoksa kurcalamayın. 93 olması falan tamamen orijnal macunun fabrikasyonda yanlış uygulanmasından kaynaklı.
Orjinal macun yoktu hocam. Orjinalle 83 derecelerdeyken ben 2022'nin Ekim ayında termal macun aldım yine cooler master marka onu sürdüm biraz daha sıcaklaklıklar düştü. Şu son 5 aydır aşırı ısınma yapıyordu bende bugün sipariş geçtikten sonra açtım ve bakırın üstünde az macun olduğunu görüp üstüne ittirdim. Macun baya kuru olmasına rağmen sıcaklıklığı düşürmede baya iş yaptı. 2. yılına giricek bir macun ne kadar götürür? Siparişi iptal etmeme gerek var mı?

2. yılına giricek bir macun ne kadar götürür? Siparişi iptal etmeme gerek var mı?

Bilmiyorum hocam. Ama ben hayatımda ekran kartı içi açmadım öyle söyleyebilirim. GTX 680'i 5 sene olduğu yerden bir kere bile sökmeden kullandım hiçbir zaman da 75'i geçmemişti.

Yeni konular

Geri
Yukarı