Ekran kartının ısınması ani FPS düşüşlerine yol açar mı?

Kasan herhalde Masterbox Lite 5. O kasaya fan eklesen de kurtarmaz bence. Elinde ki kasayı 200 TL gibi bir fiyattan çıkarırsan en azından hava akışı güzel malzeme kalitesi düşük bir kasa alırsın Dark N10 gibi.

Kartların soğutmaları bu kadar fark ediyor mu ya? İlginç gerçekten.
Bende de Gaming X var. Otomatik ayarlarda yaz aylarında MAX 72-73 derecede çalışıyor. Fanları %60'a sabitlersem 60-62 derece, %100 yaparsam MAX 50 derece. Bu arada OC modeli kart.
1070'e undervolt yapanı da ilk defa görüyorum.

Mınıng RIG'imde Strix 1080'ler vardı ve 65 dereceyi geçmiyordu. Tabi uzay kasa ve ekstradan sanayi tipi vantilatör ile kartları soğutuyordum.

Bence kasa kaynaklı sıcaklı sorunu yaşıyorsunuz. Kartta sorun olduğunu sanmıyorum.

Sizin kartınız soğutması iyi olan kartlardan o yüzden o şekilde karşılaştırmayın.
Ama undervolt yapabilen herkes yapmalı gereksiz ısı ve enerji tüketiminden kurtulmuş olur. Potansiyel kart ömrünü de uzatır.

Kartı uzay sistemde kullandım çok fark etmiyor. Hatta bu soğutucuyu kullanan Palit kartlarda ısınma çok yaygın. Kasam Everest Titan. 2 Önde 1 arkada 120mm var. İşlemci soğutucum da Corsair H100 280mm, ve üstten kasa dışına üflüyor. İşlemcim oyunda 50 derece. Yani kasa içinde ekran kartından başka ısınan parça yok. Ve hava akımından da eminim.

Aklınızda bulunsun Palit Dual Fan kart almadan önce iki kere düşünün. Ben bir şekilde çözüyorum iyi havalandırma ve Undervolt ile fakat bir çok insan kart alev alacak zannedebilir.
bir çok markada var bunun gibi numune uygun flyatlı kartlar. MSI da Armor Aus da Dual Fan gibi.

Sizin kartınız soğutması iyi olan kartlardan o yüzden o şekilde karşılaştırmayın.
Ama undervolt yapabilen herkes yapmalı gereksiz ısı ve enerji tüketiminden kurtulmuş olur. Potansiyel kart ömrünü de uzatır.

Kartı uzay sistemde kullandım çok fark etmiyor. Hatta bu soğutucuyu kullanan Palit kartlarda ısınma çok yaygın. Kasam Everest Titan. 2 Önde 1 arkada 120mm var. İşlemci soğutucum da Corsair H100 280mm, ve üstten kasa dışına üflüyor. İşlemcim oyunda 50 derece. Yani kasa içinde ekran kartından başka ısınan parça yok. Ve hava akımından da eminim.

Aklınızda bulunsun Palit Dual Fan kart almadan önce iki kere düşünün. Ben bir şekilde çözüyorum iyi havalandırma ve Undervolt ile fakat bir çok insan kart alev alacak zannedebilir.
bir çok markada var bunun gibi numune uygun flyatlı kartlar. MSI da Armor Aus da Dual Fan gibi.
Ben iyi soğutma ile kötü soğutma arasında 10-15 derece fark eder diye düşüyordum demek ki yanlış biliyormuşum. O nedenle şaşırdım.
120MM sıvı soğutma ile 360MM arasında orta düzey işlemcilerde 10 derece fark oluyor.

Kasam Sharkoon TG5 Kırmızı USB3.0 4X Led Fan Temperli Cam ATX Gaming Kasa ön taraf komple cam olduğu için hava akışı sorunu oluyor, fanlar var önde ama ön cam. Arkada tek egzoz var. Üste 2 tane arkayada alta 1 tane daha taksam iyi olur mu sizce?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı