Ekran kartının kondansatörü yandı düzelir mi?

RFCkuso

Decapat
Daha fazla  
Merhaba ekran kartımın sağ tarafından kıvılcım çıktı fazlaca ve maalesef ki yanmış görsel atacağım düzelir mi bu kart? Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 1180A5BD-2CE9-4DF7-91A9-891CE564A0AA.jpeg
    1180A5BD-2CE9-4DF7-91A9-891CE564A0AA.jpeg
    169,8 KB · Görüntüleme: 85
Kondansatörden ziyade belleklerin çevresinde bir hasar görüyorum, kısa devre veya aşırı voltaj kaynaklı olabilir. PSU nedir? Ne yaparken oldu bu?

Kondansatörden ziyade belleklerin çevresinde bir hasar görüyorum, kısa devre veya aşırı voltaj kaynaklı olabilir. PSU nedir? Ne yaparken oldu bu?

Hocam PSU Cooler Master 500W taktım çalıştırdım birden kıvılcım attı.

Aslında benim 1 tane 6 pinlik PCI-e girişi vardı fakat ekstradan 6 PCI-e Molex dönüştürücü aldım.

PSU'nun kablolarını PSU ile beraber değiştirmiş miydiniz yoksa hali hazırda bulunan kabloları mı taktınız PSU'ya?

PSU'nun kablolarını PSU ile beraber değiştirmiş miydiniz yoksa halihazırda bulunan kabloları mı taktınız PSU'ya?

Yani PSU aldım 2.el ve o ekran kartıda 2.el PSU'nun kendi PCI-e kablosu bir de ekstradan 6 pinlik Molex dönüştürücü kullanıyorum.

Yani PSU aldım 2.el ve o ekran kartıda 2.el PSU'nun kendi PCI-e kablosu bir de ekstradan 6 pinlik Molex dönüştürücü kullanıyorum.
Tamamdır. Eğer Eski PSU'nuzun modüler bağlantılarını kullandıysanız o yakmış olabilir diyecektim. Geçmiş olsun. Cihazınızın garantisi yoksa biraz zor yapılması. Her ihtimale karşı servise göndermeniz en temizi olacaktır.

Tamamdır. Eğer eski PSU'nuzun modüler bağlantılarını kullandıysanız o yakmış olabilir diyecektim. Geçmiş olsun. Cihazınızın garantisi yoksa biraz zor yapılması. Her ihtimale karşı servise göndermeniz en temizi olacaktır.

Tamiri zor sa kart çöpmü oldu.

Net bir şey söyeyemiyorum. Kartınızın nasıl yandığında göre değişir ama gözle gördüğümüz kadarıyla hasar büyük gibi duruyor. Nihai kararı servis verecektir dediğim gibi en temizi servise vermeniz.

Geri
Yukarı