Ekran kartının sabit FPS'de çalışması sorun mu?

AirLife

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Yeni GTX 1650 aldım. Monitörüm 75 Hz. Oyun da kare limiti sınırsız iken, sabit 75 FPS yapıyor ve ekran kartının tamamını kullanmıyor. Aslında benim için sorun yok. Hem az güç tüketiyor hem ısınmıyor. Ama bir sorun olur mu tamamını kullanmadığı için?

Yeni GTX 1650 aldım. Monitörüm 75 Hz. Oyun da kare limiti sınırsız iken, sabit 75 FPS yapıyor ve ekran kartının tamamını kullanmıyor. Aslında benim için sorun yok. Hem az güç tüketiyor hem ısınmıyor. Ama bir sorun olur mu tamamını kullanmadığı için?

Keşke benim bilgisayarımda öyle olsa çok iyi bir durum bence.

V-Sync açık. FPS oyunu oynamıyorsanız sıkıntı yaratmaz. FPS oyunlarında input lag yapıyor.
Keşke benim bilgisayarımda öyle olsa çok iyi bir durum bence.

Oynadığınız oyunun ayarlarında V-Sync( dikey eşitleme) açın.

Bir sorun olmaz. Sadece FPS oyunları oynarken senkronizasyon ayarları kapatmalısınız. Düşük FPS'de giriş gecikmesi de daha yüksek olur. FPS oyunlarında dezavantaj olur.

Geri
Yukarı