Ekran kartının soğutmasının iyi olduğunu nasıl anlarız?

Görünüş her zaman doğru bir çıkarım sağlamaz. Mesela: ModArt PC'de Inno3D 2060 Super incelemesi vardı. Karta baktığınız zaman bir eksik yok gibi duruyordu ama soğutucu bölümü eksik tutulmuştu. Bu da sıcaklığa etki ediyordu. Güzel bir incelemeydi.

Zaten %100 bir sonuç çıksın istemiyorum, en azından tahmin edebileyim.

Kartın nelerine dikkat etmeliyim mesela?

Evet doğru fakat bu çok abartı bir örnek.

En ucuz MSI modeli ile en pahalı MSI modeli karşılaştırılmış.

Evet doğru fakat bu çok abartı bir örnek.

En ucuz MSI modeli ile en pahalı MSI modeli karşılaştırılmış.
Dışardan anlamazsın. Mesela eski nesil Asus tuf lar sıkıntılıydı. Ama görüntüsü sıkıntısız güzeldi. Testler en iyi cevabı verir. Kartın içinde termal pedler varmı ısı boruları nasıl. Bunları göremezsin o yüzden anlamazsın.

Soğutma bloğunun yapısı ve fan sayısı/tasarımı gibi etmenler "standart" kriterler arasında yer almaktadır ama "evet, işte bu!" demek için yeterli değil. Kimi firma GPU üzerinden 1 boru dolaştırır, kimisi 3 boru. Haliyle bu da etki edecektir. Tabi bilmediğimiz kartlar üzerinden konuşuyoruz. RX 590 gibi tuhaf çalışan bir kart varsa soğutmadan ziyade başka konular devreye giriyor.

Soğutma bloğunun yapısı ve fan sayısı/tasarımı gibi etmenler "standart" kriterler arasında yer almaktadır ama "evet, işte bu!" demek için yeterli değil. Kimi firma GPU üzerinden 1 boru dolaştırır, kimisi 3 boru. Haliyle bu da etki edecektir. Tabi bilmediğimiz kartlar üzerinden konuşuyoruz. RX 590 gibi tuhaf çalışan bir kart varsa soğutmadan ziyade başka konular devreye giriyor.

Peki hocam her incelemeye güvenebilir miyiz?

.

Mesela bu incelemeye göre MSI RTX 2060 Ventus OC modeli Fire Strike testinde 70 derece, tabi 70 MHz bir düşüş olmuş.

Peki hocam her incelemeye güvenebilir miyiz?

.

Mesela bu incelemeye göre MSI RTX 2060 Ventus OC modeli Fire Strike testinde 70 derece, tabi 70 MHz bir düşüş olmuş.

Buna bakalım? Kanlı canlı oyun testi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aradıktan sonra bir Hintli ya da Rus nezdinde bile çoğu ürün için inceleme bulursunuz. Kendimden örnek vereceğim: Arctic soğutucumu alırken RAM slotlarına baskı yapar mı diye baya düşünmüştüm. Youtube üzerinden bir balkan kökenli elemanın incelemesine denk gelmiştim. Aynı soğutucu ve anakart ikilisini kullanmıştı. İçim rahat etmişti.

Buna bakalım? Kanlı canlı oyun testi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aradıktan sonra bir Hintli ya da Rus nezdinde bile çoğu ürün için inceleme bulursunuz. Kendimden örnek vereceğim: Arctic soğutucumu alırken RAM slotlarına baskı yapar mı diye baya düşünmüştüm. Youtube üzerinden bir balkan kökenli elemanın incelemesine denk gelmiştim. Aynı soğutucu ve anakart ikilisini kullanmıştı. İçim rahat etmişti.

Peki Ventus GP OC ile Ventus OC'un farkı nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı