Ekran kartının tam verimli çalışıp çalışmadığını anlama

turgut_ozal

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
AMD A10-9620P RADEON R5 işlemci
8 GB DDR4 RAM
AMD Radeon 530 ekran kartı

Şimdi, bir önceki sorunumda Radeon 530 ekran kartı Radeon R7 M440 gözükme sorunu(çözüldü işaretlemiş olmamı boşverin) AMD forumunda Moderator yazmış ki öyle gözükmesinin bir sıkıntısı yok mimarisi aynı performansa etki etmez diğer kişiler de doğrulamış. AMD Forumunun konusunun linki: RADEON 530 problem... Şimdi ben Ekran kartımın tam olması gerektiği gibi çalıştığını nasıl anlayacam? Çünkü:

CS GO Düşük FPS Problemi

Burdaki gibi AMD Geçişli Grafiklerin Yapılandırması ben CSGO'yu ve Steamı yüksek performansa ayarlasam da güç tasarrufu yapsam da aynı FPS alıyorum 20 felan. Yani harici ekran kartım devreye giriyor mu girmiyor mu nasıl anlayacağım ? Eğer giriyorsa tam verimde çalışıyor mu ? Sorun içinde sorun anlayacağınız :') Örnek: Geçen senelerde eski laptobumda yüksek performans ayarlasan bile GTA 5 için devreye girmiyordu. Ekstra program yüklüyordum. Öyle açılıyordu. (Bilmeyenler için: Laptoplarda çift ekran kartı var Yüksek performans yapınca Harici iyi olan ekran kartı, Güç tasarrufu yapınca: Dahili, Kötü, Çirkin, Pislik olan ekran kartının devreye girmesi beklenir.)

Özellikler Birbirini Tutmuyor

Bilen birisi tutup tutmadığını söyleyebilir mi ? Çekirdek hızı felan farklı gözüküyor. Sağda R7 M440 olarak gözüken Radeon 530 ekran kartımın tespit edilen özellikleri. Solda da gerçek Radeon 530 özellikleri. Olması gereken [Çekirdek Hızı 1024--Bellek Hızı 2250] Benimkiler [Çekirdek Saati 891--Bellek Saati 900]):

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı