Laptop fanının çalışıp çalışmadığını anlamak

Daha fazla  
Beyler bugün dizüstü bilgisayarımı temizlemek için altındaki mazgallara elektrikli süpürge tuttum. Sonucunda bilgisayarımı açtıkdan sonra fanlar çalışmıyordu. Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu da sıcaklık değerleri:

speed fannnn.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop işlemciyi 97 derece olmaz diye düşünyorum. 90 derece sistem kendini kapatır. GPU da 95 derece olmamalı. O da sistemin kendini kapatmasına neden olur. Speedfan hem laptopları tam anlamıyla destekleme hem de eski sürümünü kullanıyorsun. AIDA64 gibi bir program kullan.

Ayrıca fanın çalışıp çalışmadığını anlamak için kulağını ızgaranın yanına götür. Mutlaka sesi duyar veya havayı hissedersin. Ayrıca bir oyun aç. Oyunda fanlar mutlaka çalışır.

Ben bir kez dizüstü bilgisayarım fanını temizledikten sonra hiç ses gelmiyordu. Temizlemenin bu kadar fayda edeceğini düşünmüyordum. Sonra düşündüm ve içini açtığımda gördüm ki fanın kablosunu takmayı unutmuşum. :D Böyle bir durumu sizde yapmış olabilirsiniz. Bir kontrol edin bence :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı