Ekran kartının termal macununu yeniledim etki etmedi

Cada Kerem

Hectopat
Öcelikle ekran kartım RX570 8 GB performans kartı bilen bilir ısınması normal karşılıyorum fakat ilk zamanlarda 65-70 derece arası gezen kart 86 dereceleri görmeye başladı 3. yılını dolduruyor bende macunu yenilemek istedim. Yanmasın diye Cooler Master'in kaliteli bir macununu aldım 300 TL'ye sürdüm ilk oyuna girdiğimde çok iyiydi. 65-70 arası geziyordu sıcaklıklar birkaç gün sonra 75-80 arasına geldi sonra yine eski haline döndü bunun sebebi ne olabilir acaba? Bilgilendirirseniz çok sevinirim macun uygulamasını biliyorum sanırım biraz fazla koyduk ama etkisi olabilir mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kart için sıcaklıklar normal kullandığınız macun nedir?

Cooler Master hangi model?
Cooler Master Mastergel Pro Termal Macun Fiyatları ve Özellikleri şu hocam ilk başta baya fark ettirdi

Termal pedler nasıl kötü durumdaysa değiş undervolt yapabilirsin.

Termal pad göremedim sadece işlemci üzerindeki macunu değiştirdim.

Şimdi tekrardan temizleyip macunu az miktarda vursam yine aynı şeyler olur mu ya da böyle kalmalı mı bilmiyorum sök tak yapmakta çok istemiyorum karta zarar vermeyeyim diye.

Cooler Master Mastergel Pro Termal Macun Fiyatları ve Özellikleri şu hocam ilk başta bayağı fark ettirdi.

Termal pad göremedim sadece işlemci üzerindeki macunu değiştirdim.

Şimdi tekrardan temizleyip macunu az miktarda vursam yine aynı şeyler olur mu ya da böyle kalmalı mı bilmiyorum sök tak yapmakta çok istemiyorum karta zarar vermeyeyim diye.

Cok fazla sıktıysan bence temizleyebilirsin başka bir yere bulaşabilir belki hocam temizlemek iyi olur ve UV yapabilirsin (undervolt)

Geri
Yukarı