Ekran kartlarında kanser ve kısırlık tehlikesi uyarısı

letranger

Kilopat
Daha fazla  
Az önce yatağıma uzanmış boş ekran kartı kutusuna bakarken kutunun alt tarafındaki "Dikkat: Kanser ve Kısırlık Tehlikesi" uyarısını gördüm ve çok şaşırdım. Bu konuda bilgisi olan var mı? İlginç bir uyarı.

Dosya Ekleri

• 15957105911274566565882329872525.jpg
    15957105911274566565882329872525.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 191
Son düzenleyen: Moderatör:
Az önce yatağıma uzanmış boş ekran kartı kutusuna bakarken kutunun alt tarafındaki "Dikkat: Kanser ve Kısırlık Tehlikesi" uyarısını gördüm ve çok şaşırdım. Bu konuda bilgisi olan var mı? İlginç bir uyarı.

Aldığınız ürün büyük ihtimalle ABD'nin California eyaletinde satışa sunulmak üzere hazırlanmış (kutuda linki verilen P65 kanun teklifi, kanserojen olmadığı kesin olarak kanıtlanmamış herhangi bir malzemeyi içerme ihtimali olan ürünlerin, "kanserojen olabilir" etiketiyle etiketlenmesini zorunlu kılar). Ekran kartınızın plastik kısımlarının kanserojen olabileceğinden ötürü konmuş bir uyarıdır. Bir parçasını kemirip yutmadığınız sürece endişe etmenize gerek yok. :)

Muhtemelen yaydığı radyasyon seviyesindendir.

Kutuya uyarı yazacak kadar
Muhtemelen yaydığı radyasyon seviyesindendir.
Uyarı yaptıracak derecede radyasyon yayıyorsa durum ciddi demektir. :)
Aldığınız ürün büyük ihtimalle ABD'nin California eyaletinde satışa sunulmak üzere hazırlanmış (kutuda linki verilen P65 kanun teklifi, kanserojen olmadığı kesin olarak kanıtlanmamış herhangi bir malzemeyi içerme ihtimali olan ürünlerin, "kanserojen olabilir" etiketiyle etiketlenmesini zorunlu kılar). Ekran kartınızın plastik kısımlarının kanserojen olabileceğinden ötürü konmuş bir uyarıdır. Bir parçasını kemirip yutmadığınız sürece endişe etmenize gerek yok. :)

İşte bu çok aydınlatıcı oldu. Öyle yatağa uzanmış boş boş kutuya bakıyordum, birden yazı gözüme çarpınca... :D

Arkadaşlar fazla endişelenmeyin. Benim elimden pek çok ekran kartı geçti. 4 çocuk babasıyım. 😄

Merak etme yaydığı radyasyon seni kısır ve kanser yapmaz. Zaten yukarıdaki arkadaşımız açıklamış yasalar gereği yazılmış bir yazı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı