Türk ve Rus Oyuncuların Kanser Olması

Anlamaz boşuna uğraşma:)

Anlamak zorunda değiliz. Türk ve Rusları kötülüyorsun. Neye göre kime göre. Akıllı olsan böyle konu açmazsın. Bir taraf kötü oynayacak ki diğer taraf kazansın. Ying yang dünya böyle dönüyor.

O kötü oynuyor dediğin insanlar sayesinde farklıyız. O işe yaramaz dediğin oyuncular sayesinde oyun kazanılıyor.

Tamam abartmayalım. Madem o kadar kötüyüz neden CS GO şampiyonu olduk? Fazla abartmayalım böyle şeyleri. Bunlar her oyunda var. Mesela Call Of Duty full hileci kaynıyor. Eğer düzgün bir oyun arıyorsanız BF1 ve R6 oynayın.

Herkes birbirini kötülüyor, sen mükemmel misin neye göre kime göre? Karşıdaki adam da sana kötü oynuyorsun diyor. Burada hangisi gerçek. Senin kötü oynaman mı? Yoksa onun kötü oynaması mı?

Bu yazdığımı anlayamazsın. Senin zevkine göre yorum yapamam. Kaldıramıyorsan okumazsın.

Bir taraf kötü oynayacak ki diğer taraf kazansın.

Tamam abartmayalım. Madem o kadar kötüyüz neden CS GO şampiyonu olduk? Fazla abartmayalım böyle şeyleri. Bunlar her oyunda var. Mesela Call Of Duty full hileci kaynıyor. Eğer düzgün bir oyun arıyorsanız BF1 ve R6 oynayın.

Beyler farklı konulardayız da yanlışlıkla aynı yere mi yazıyoruz anlayamadım. Nereden ne anlam çıkarıyorsunuz bahsi geçen şeye az çok dikkat edin. Mesele iyi veya kötü oynamak yada kazanmak yada kaybetmek değil. Defalarca yazıldı hala bizde şunlarda iyiyiz neye göre kötüyüz diye cevap veriyorsunuz. Bir okuyun lütfen şu yazıları sonra yoruma geçersiniz. Oyuncu topluluğunun toxic bir topluluk olduğundan bahsediliyor, hiç bir oyunda başarılı olmadığımızdan yada bizim profesyonel takımlarımızın olmadığından değil. Bir kişinin toxic oyuncu olması onun oynadığı oyunda başarısız veya kötü oyuncu olduğu anlamına gelmez. Toxic diye tabir edilen kişiler kazansa da kazanmasa da, iyi oynasa da oynamasa da diğer oyuncuları aşağılayan, gereksiz yere tartışma çıkaran ve günün sonunda maçın sonuncu fark etmeksizin o oyunu oynadığınıza sizi pişman eden kişilerdir.

Tekrar diyorum bunun başarı ile yada iyi oynamak ile uzaktan yakından alakası yok. O yüzden yok şöyle başarılıyız yok sen kötüsündür tarzı yorumlar yapmanın mantığı da yok. Oyuncu kitlesinin kötülüğü derken burada skor anlamındaki bir kötülükten bahsedilmiyor. Dünya seviyesinde oyunculara sahibiz profesyonel takımlarımız var. Bu konu onlarla ilgili bir konu değil. Burada bahsedilen şey bizim insanlarımızın çoğunun oyunun keyif verici bir şey olması gerektiğini unutup diğer oyuncular rahatsız ederek oyunun keyfini kaçırması.

Konun başlığı Türk ve Rus oyuncuların kanser olması. Türklerin her oyunda başarısız olması değil. Konuyu yanlış yerlere çekip yanlış yorumlar yapıyorsunuz. Tekrar söylüyorum burada profesyonellikten veya başarıdan bahsedilmiyor. Oyun oynayan genel oyuncu kitlesinden bahsediliyor.

@Kissaki Oyunların alt ve üst tabakasından bahsetmişsin ancak oyunların her yaş grubu tarafından oynanabildiğini bilmiyor musun? İlla ki oynayan herkes aklı selim mi olacak? Oyun sonuçta, çocuk olması hatta fazlaca çocuk olması gayet normal. Oynayacağınız oyunda takım kurun, öyle girin. Başka çözümü varsa da ben bilmiyorum açıkçası. Bunun da kıtadan kıtaya, ülkeden ülkeye değişeceğini sanmam.

@Kissaki Oyunların alt ve üst tabakasından bahsetmişsin ancak oyunların her yaş grubu tarafından oynanabildiğini bilmiyor musun? İlla ki oynayan herkes aklı selim mi olacak? Oyun sonuçta, çocuk olması hatta fazlaca çocuk olması gayet normal. Oynayacağınız oyunda takım kurun, öyle girin. Başka çözümü varsa da ben bilmiyorum açıkçası. Bunun da kıtadan kıtaya, ülkeden ülkeye değişeceğini sanmam.

Dostum alt üst tabaka derken ben yaşı kastetmedim. O tabakayı ortaya atan sizdiniz. Dediniz ki yüksek seviyelere bu olaylar az görülüyor ki haklısınız da. Ben de dedim ki bir oyunun oyuncu kitlesi sizin dediğiniz gibi sadece üst seviyeden oluşmuyor. Ben birçok insanın tabir ettiği gibi velet lafını sevmem ve kullanmam. Ben çocukken oyun oynuyordum şimdide oynuyorum tutup da çocuklar oyun oynamasın dersem iki yüzlülük yapmış olurum. Zaten iş genellikle yetişkinler yüzünden bu hale geliyor. Çocukları hor gören arkadaşlar ya bunlarda çocuk bunlar oynamasın ne anlarlar deyip hakaret edince bunu duyan çocuklarda bunlar gibi oluyor. Yoksa benim ağzımdan çocuk kelimesi bir kere çıkmadı.

@Kissaki Görüşlerine saygı duyuyorum fakat bu tür saçma hareketleri takan bir insanın bilinci zaten üst seviyeyi istiyor demektir. O zaman bulunduğu bataklıktan kendini kurtarabilir öyle değil mi?

@Kissaki Görüşlerine saygı duyuyorum fakat bu tür saçma hareketleri takan bir insanın bilinci zaten üst seviyeyi istiyor demektir. O zaman bulunduğu bataklıktan kendini kurtarabilir öyle değil mi?

O zaman bir insan alt seviyelerde bulunduğu sürece yaptığı hareketler makuldür deyip yanlışın üstünü mü örtmeliyiz? Ayrıca seviye seviye diyoruz da bunu da ben çıkarmadım ben var olan bir çok oyundan bahsediyordum ki bunların büyük bir kısmı rekabetçi oyunlar değil yani ortada bir rekabetçi durumda yok. Ama forumun büyük çoğunluğu CS:GO ve DOTA 2 oynadığı için konu direk oraya çekildi. Yoksa ortada çok daha büyük bir oyun havuzu var.

Birde mesele saçma hareketleri takmak değil dostum bak herkes günde 6-7 saat bilgisayar başında oyun oynamıyor. Bir çok insanın vakti az ve adam istiyor ki gireyim 2 maç atayım çıkayım. Bu adam rekabetçi olmayan bir oyun ve ortamda oynasa bile bahsettiğim tipte arkadaşlar ile kesinlikle karşılaşıyor. İyi bir ortamda oyun oynayabilmenin bedeli o oyunda iyi olmak mı? Yani birde burada dediğimiz şey keşke insanlarımız biraz daha anlayışlı olsa da daha güzel kitleler ortaya çıksa. Buna karşı çıkmanız için bir sebep göremiyorum. Ama sırf bu konu bunun kısa zamanda gerçekleşmeyeceğinin kanıtıdır. Çünkü genel oyuncu kitlesi deyince burada akla CS:GO ve DOTA 2 geliyorsa bizim alacağımız yol daha çok demektir.

Bu olayı bu foruma da benzetebiliriz aslında. Benim üye olmamın sebebi insanların daha açık fikirli ve diğer bir çok forumda bulunan arkadaşlara göre daha az en iyi ben bilirim havasında olmasıydı. En azından gördüğüm kişiler için söylüyorum.

Türk oyuncu kitlesi kanserdir gibi bir başlık ağır olmuş olabilir ama tartışmasız bir şekilde ortada büyük bir sorun var. İster öz eleştirimizi yapar gerçeklerin farkına varırız, ister geçici çözümler ile sorunlar yokmuş gibi davranırız. Eğer halinizden memnun iseniz bunun iki sebebi olabilir ya artık bu olaylar çok yaşandığı için sizi yormuyor dur yada bahsedilen oyunculardan biriside sizsinizdir.

Ben kendim oynadığım için ve arkadaş da DotA'yı örnek aldığı için iki oyundan örnek verdim. Oynadığım veya bildiğim oyunlar yalnızca bu ikisi değil. Forumda, sosyalde böyle konular açılarak bu sayıyı azaltamazsınız. Canınızı çok yakıyorsa bu kişileri ekleyin, konuşun. Tabi hangi binlercesiyle? Eğer dinlenmek için haftada bir iki saat giriyorsan ve bu şahıslar yüzünden sinir oluyorsan çözüm çok basit. Oyununu değiştir.
Halimden memnunum ve o oyunculardan biri olduğumu düşünmüyorum. Ben çevremde bu olayların yaşanmasına izin vermiyorum çünkü. Kendime oyun arkadaşı edinebilecek bir çevrem var. Bu çevrenin de kaliteli ve eğlenceli bir ortamı var. Burada irade sizinken boş yere yakınmak kimseye fayda getirmez. Bahsettiğiniz insanlar bu yazıları okumuyorken hele... Yapacağınız tek şey kendi kendinizi yemek olur. Boşa dememişler "Karanlığa kızmaktansa bir mum yak." diye.

Ben kendim oynadığım için ve arkadaş da DotA'yı örnek aldığı için iki oyundan örnek verdim. Oynadığım veya bildiğim oyunlar yalnızca bu ikisi değil. Forumda, sosyalde böyle konular açılarak bu sayıyı azaltamazsınız. Canınızı çok yakıyorsa bu kişileri ekleyin, konuşun. Tabi hangi binlercesiyle? Eğer dinlenmek için haftada bir iki saat giriyorsan ve bu şahıslar yüzünden sinir oluyorsan çözüm çok basit. Oyununu değiştir.
Halimden memnunum ve o oyunculardan biri olduğumu düşünmüyorum. Ben çevremde bu olayların yaşanmasına izin vermiyorum çünkü. Kendime oyun arkadaşı edinebilecek bir çevrem var. Bu çevrenin de kaliteli ve eğlenceli bir ortamı var. Burada irade sizinken boş yere yakınmak kimseye fayda getirmez. Bahsettiğiniz insanlar bu yazıları okumuyorken hele... Yapacağınız tek şey kendi kendinizi yemek olur. Boşa dememişler "Karanlığa kızmaktansa bir mum yak." diye.
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla ışığından birşey kaybetmez...

Geri
Yukarı